به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، وزارت بهداشت و مسئولان استانی قبل از شروع سال بارها از مردم تقاضا کردند که نوروز امسال هم همانند نوروز ۹۸، برنامه‌ای برای سفر نداشته باشند، چرا که تردد، تجمع و تهویه نامناسب سه عامل اصلی ایجاد و شیوع بیماری کرونا است. عیددیدنی‌ها و دورهمی‌ها، سفر، اسکان در هتل‌ها، […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، وزارت بهداشت و مسئولان استانی قبل از شروع سال بارها از مردم تقاضا کردند که نوروز امسال هم همانند نوروز ۹۸، برنامه‌ای برای سفر نداشته باشند، چرا که تردد، تجمع و تهویه نامناسب سه عامل اصلی ایجاد و شیوع بیماری کرونا است.

عیددیدنی‌ها و دورهمی‌ها، سفر، اسکان در هتل‌ها، رستوران‌ها بدون رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی عامل گسترش همه‌گیری کووید ۱۹ در روزهای آینده است و قطعا با افزایش بیماران کرونایی بیمارستان‌ها هم اشباع می‌شود.

اما در پس زمینه سفرهای کرونایی در نوروز ۱۴۰۰ شاهد پررنگ شدن رنگ‌های کرونایی در نقشه کشور هستیم، براساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز و ۳۸ شهر و شهرستان کشور در وضعیت نارنجی قرار دارند، ۲۹۴ شهر کشور در وضعیت زرد و ۱۰۵ شهر و شهرستان در وضعیت آبی هستند.

براساس اطلاعات پلیس راهور، تردد در شهرهای قرمز و نارنجی کاهش یافته و در دیگر مناطق کشور با رنگ‌بندی‌های آبی و زرد تردد بیشتر شده است.

استان کرمانشاه در رنگ‌بندی اعلام شده در ۳۰ اسفند، ۹ شهرستان (کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب، سرپل‌ذهاب، صحنه و گیلانغرب)  زرد و ۵ شهرستان (دالاهو، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، جوانرود و روانسر) آبی داشت که متاسفانه در رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های کشور در نقشه کرونایی استان نیز رنگ نارنجی نمایان شد.

به گفته مهدی محمدی رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با توجه به رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های کشور در سوم فروردین‌ماه، براساس شیوع کرونا، شهرستان اسلام‌آباد غرب در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

هجوم مسافران به شهرستان‌های خوش آب و هوای استان به ویژه منطقه اورامانات و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی زنگ خطری جدی برای استان است. می‌طلبد مسئولان استان، بهداشت و درمان و سایر نهادهای ذی‌ربط با نظارت بیشتر بر اماکن و اعلام هشدارها؛ توجه هم‌استانی‌ها را به خطر شیوع پیک جدید کرونا بیش از پیش جلب کنند تا ان‌شاءالله در روزهای آینده بعد از تعطیلات شاهد تغییر رنگ شهرستان‌های استان یکی پس از دیگری و آغاز پیک چهارم کرونا نباشیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قتل در اسلام آبادغرب، دستگیری قاتل در همدان

انتهای پیام/پ