به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی کسانی اظهار کرد: مردم بایستی هوشیار باشند تلفن همراه، اس‌ام‌اس و عابربانک سه ضلع اصلی کلاهبرداری تلفنی است و برخی شیادان با سوء‌استفاده از ناآگاهی مردم، حساب‌های بانکی آنها را به روش‌های مختلف خالی می‌کنند. وی افزود: حیله‌هایی مثل برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، سفر هدیه به زیارت […]

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی کسانی اظهار کرد: مردم بایستی هوشیار باشند تلفن همراه، اس‌ام‌اس و عابربانک سه ضلع اصلی کلاهبرداری تلفنی است و برخی شیادان با سوء‌استفاده از ناآگاهی مردم، حساب‌های بانکی آنها را به روش‌های مختلف خالی می‌کنند.

وی افزود: حیله‌هایی مثل برنده خوش‌شانس مسابقات رادیویی و تلویزیونی، سفر هدیه به زیارت اماکن مقدس، موفقیت در قرعه‌کشی بانک‌ها و مؤسسات مالی مواردی هستند که کلاهبرداران تلفنی جهت فریب مال باختگان از آن استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح کرد: این شیادان به قدری مسلط و حرفه‌ای عمل می‌کنند که اقشار مطلع و تحصیل‌کرده جامعه هم ممکن است مورد فریب آنها واقع شوند.

کسانی بیان کرد: در بیشتر موارد این کلاهبرداران با جعل عناوینی فریبنده، از طریق تلفن همراه یا پیامک با مالباختگان ارتباط اولیه را برقرار می‌کنند.

وی بیان کرد: در تازه‌ترین شگردها، کلاهبرداران طی تماس با افراد و اطمینان از فعال بودن شبکه‌های اجتماعی و سامانه بام یا اپلیکیشن بله آنها با جلب اعتماد اطلاعات لازم از جمله اطلاعات هویتی و کد ملی قربانی را به دست آورده و پس از گرفتن کد ارسالی به شماره تماس وی به حساب آنها دسترسی پیدا کرده و اقدام به انتقال غیر مجاز وجوه به صورت اینترنتی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه به شهروندان توصیه کرد: در صورت دریافت پیامک‌های مشکوک و تماس‌های تلفنی تحت عنوان برنده شدن، با مراجعه حضوری به بانک‌ها و تماس تلفنی با شماره‌های رسمی صدا و سیما از صحت گفته‌های فرد تماس گیرنده مطلع شده و فریب پیام‌ها و تماس‌های این چنینی را نخورند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تردد بدون محدودیت از مرز‌خسروی تا اربعین حسینی