به گزارش خبرگزاری فارس کرمانشاه، امیدعلی مرآتی در خصوص خاموشی‌های پراکنده برق در استان، اظهار داشت: خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز و برق، ‌امکان استمرار تأمین مطمئن انرژی در استان فراهم می‌شود. وی ادامه داد: افزایش مصرف برق و گاز توسط مشترکان خانگی و صنعتی […]

به گزارش خبرگزاری فارس کرمانشاه، امیدعلی مرآتی در خصوص خاموشی‌های پراکنده برق در استان، اظهار داشت: خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز و برق، ‌امکان استمرار تأمین مطمئن انرژی در استان فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: افزایش مصرف برق و گاز توسط مشترکان خانگی و صنعتی در پی کاهش دمای هوا باعث ایجاد محدودیت در سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌های استان و تولید برق شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تصریح کرد: در صورت تدام این شرایط و قطعی گاز نیروگاه‌های اعمال خاموشی دور از انتظار نیست که در این راستا از شهروندان مدیریت مصرف گاز و برق را خواستاریم تا کمترین میزان سهیمه خاموشی کشور به کرمانشاه اختصاص یابد.

مرآتی با اشاره به وجود ۷۸۵ هزار مشترک برق، تصریح کرد: ۶۵۲ هزار مشترک از این تعداد خانگی، ۳ هزار و ۲۵۰ مشترکان عمومی، ۷ هزار و ۴۰۰ مشترکان کشاورزی، ۳ هزار و ۱۱ مشترک صنعتی و ۸ هزار و ۹۰۰ مشترک تجاری هستند که با صرفه‌ جویی در مصرف گاز می‌توانند از خاموشی‌ها جلوگیری کنند چون مشکلی در تامین برق نداریم فقط سوخت رسانی به نیروگاه های برق با مشکل روبرو شده است.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حادثه در واحد مسکونی/ مصدومیت 3 نفر در اثر انفجار