در روزی‌ که باشگاه استقلال پیگیر یک کار غیره حرفه ای و “مزه پرانی” یک مجری تازه وارد  تلویزیونی برای مشهور شدن، به فرهاد مجیدی بود؛ ناگهانی خبرهایی غیره حرفه ای تر از بازیکنان و مربیانش رسید! خبر هایی که یکی پس از دیگری، بازیکنان از تیم ملی خط می خوردند و نفرات سایر تیم […]

در روزی‌ که باشگاه استقلال پیگیر یک کار غیره حرفه ای و “مزه پرانی” یک مجری تازه وارد  تلویزیونی برای مشهور شدن، به فرهاد مجیدی بود؛ ناگهانی خبرهایی غیره حرفه ای تر از بازیکنان و مربیانش رسید! خبر هایی که یکی پس از دیگری، بازیکنان از تیم ملی خط می خوردند و نفرات سایر تیم ها جایگزینشان می شدند! حذف مهدی قایدی یکی از آماده ترین بازیکنان حال حاضر لیگ و در ادامه حذف رشید مظاهری، دروازه‌بان کم اشتباه فوتبال ایران و همچنین عارف غلامی جوان که اسکوچیچ علاقه خاصی به او دارد.

اما این تنها خبر بد برای کادر فنی استقلال نبود و در ادامه نفراتی مثل سید حسین حسینی، بابک مرادی، بهزاد غلامپور و دیگران نیز به جمع کرونایی ها اضافه شدند تا مشکلات فرهاد مجیدی و فراز کمالوند بیشتر و بیشتر شود. هر چند که خود فرزاد مجیدی و کمالوند نیز تست شان مثبت اعلام شده و باید در قرنطینه قرار بگیرند! این اتفاق در حالی رخ داده که استقلال در آستانه دو بازی حساس در لیگ؛ مقابل پیکان و نفت آبادان قرار دارد و در ادامه هم باید به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اعزام شود و در عربستان به مصاف رقیبان برود.

در کشوری که سخت گیری های بسیاری صورت می گیرد  و این امکان را دارد که با  شرایط فعلی خیلی از بازیکنان استقلال نتوانند وارد مسابقات شوند و از لیست کنار گذاشته  شوند. با این حال اگر چنین اتفاقی رخ دهد، کار استقلال دشوارتر می شود و احتمال حذف زودهنگام از مسابقات را نیز دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
روسیه: نفاق افکنی، ابزار دموکراسی آمریکایی به ویژه در دوره خطرناک همه‌گیری کروناست

حال اینکه چطور بازیکنان و کادر فنی استقلال در کوران مسابقات و با این همه توصیه هایی؛ مبنی بر رعایت کردن پروتکل های بهداشتی، خیلی راحت با عدم رعایت کردن، کرونایی شده اند و باشگاه را وارد بحران کرده اند، مشخص نیست! وقتی بازیکنان در شرایط حساس فعلی که هر لحظه مبتلا شدن به کرونا را دارند، رفتار آماتور گونه می کنند و باشگاه را به دردسر می اندازد، باید چکار کرد؟! آیا نباید مثل سپاهان که قانون جریمه برای کسانی که به کرونا مبتلا می شوند را در نظر گرفت و جریمه سنگینی برایشان لحاظ کرد تا آنها یاد بگیرند، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند؟ بازیکنان استقلال باید این را بدانند که اگر چنین اتفاقی در آستانه بازی های آسیای رخ می داد، احتمال کنار گذاشتن نماینده‌ ایران از مسابقات وجود داشت، چون فصل گذشته‌ تیمی مثل الهلال عربستان که، کلی پشتوانه سیاسی و ورزشی در آسیا داشت از مسابقات کنار گذاشته شد؛ حال چه برسد به استقلالی که در آسیا هیچ حمایتی نمی شود و مشکلات خاص خودش را دارد. در هر حال فعلا، استقلال وارد بحرانی شده که مقصر اصلی آن بازیکنان و البته‌ کادر فنی هستند و باید دید چند نفر دیگر به کرونایی ها اضافه می شوند و کادر فنی هم برای مسابقات پیش رو چه برنامه ای دارد؟

به قلم علی مسعودی