ایسنا/کرمانشاه فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه از افزایش چندبرابری تعداد گشت های حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان در ایام نوروز خبرداد. سرهنگ ابوالقاسم ایمان پور در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان در ایام نوروز، اظهار […]

ایسنا/کرمانشاه فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه از افزایش چندبرابری تعداد گشت های حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان در ایام نوروز خبرداد.

سرهنگ ابوالقاسم ایمان پور در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان در ایام نوروز، اظهار کرد: نوروز امسال هم به مانند سالهای گذشته رویکرد تشدید حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان را در دستور کار قرار داده ایم. 

وی تصریح کرد: در این راستا تعداد گشت های حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی را افزایش داده ایم تا بصورت مداوم از میراث تاریخی برجای مانده استان بازدید و حفاظت کنند. 

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اعلام کرد: امسال علاوه بر استفاده از ظرفیت نیروهای یگان حفاظت، از ظرفیت نیروی انتظامی نیز برای حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان استفاده کرده ایم. 

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مبنی بر تخریب بافت های تاریخی داخل شهر کرمانشاه در این ایام، پلیس ساختمان شهرداری را نیز به یاری فراخوانده ایم. 

ایمان پور در ادامه با تاکید براینکه حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی استان در روستاها به شکل “مردم محور” در آمده، عنوان کرد: طی سالهای گذشته برای حفاظت از بناها و محوطه های تاریخی در روستاهای استان انجمن های میراثی شکل گرفتند و بیش از پنج هزار کارت میراثی برای این افراد صادر شد. 

وی خاطرنشان کرد: تا پیش از شیوع کرونا بصورت مستمر جلساتی را با این انجمن ها داشتیم و آموزش‌هایی در خصوص حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی به آنها داده می شد، اما از زمانی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده دیگر روستا به روستا سرکشی می کنیم و آموزش های لازم را می دهیم. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
16 هزار نامه مردم کرمانشاه به رئیس قوه قضاییه/ 207 پروندهکثیرالشاکی داریم

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمانشاه افزود: خوشبختانه درحال حاضر بخش زیادی از گزارش هایی که از حفاری های غیرمجاز در مناطق روستایی استان داده می شود از طریق همکاری این انجمن های میراثی است. 

به گفته این مسئول از ابتدای امسال تاکنون هیج موردی از آسیب به بناها و محوطه های تاریخی استان گزارش نشده است. 

ایمان پور در ادامه از اجرای طرح تامین امنیت گردشگران و مسافران نوروزی در این ایام هم خبرداد و افزود: امسال در کنار حفاظت از بناهای تاریخی استان، با همکاری نیروی انتظامی طرح تامین امنیت گردشگران را نیز اجرا می کنیم تا سفری بدون مشکل به استان داشته باشند. 

انتهای پیام