ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از اسکان بیش از شش هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان در چند روز گذشته خبرداد. امید قادری اظهار کرد: بر اساس آمارها از ۲۸ اسفند تا روز سوم فروردین‌، شش هزار و ۵۱ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.  قادری تصریح کرد: خوشبختانه تأسیسات […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از اسکان بیش از شش هزار نفر شب در مراکز اقامتی استان در چند روز گذشته خبرداد.

امید قادری اظهار کرد: بر اساس آمارها از ۲۸ اسفند تا روز سوم فروردین‌، شش هزار و ۵۱ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

 قادری تصریح کرد: خوشبختانه تأسیسات گردشگری استان در این ایام پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بیماری کرونا را به‌خوبی رعایت کرده‌اند که قابل تقدیر است.

 وی افزود: با وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا بازدید از محوطه‌ها و اماکن گردشگری استان در این ایام چشمگیر بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه تصریح کرد: محوطه‌های تاریخی و تفریحی طاق‌بستان، بیستون، غار قوری‌قلعه و معبد آناهیتا به ترتیب بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده‌اند.

قادری ادامه داد: در منطقه اورامانات، شهرستان‌های جنوبی استان و دربند صحنه نیز حضور مسافران نوروزی از آغاز تعطیلات تاکنون بسیار چشمگیر بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با ثبات ناشی از کنترل شیوع ویروس کرونا، مجددا شاهد رونق صنعت گردشگری استان و خروج تأسیسات گردشگری از رکود فعلی باشیم.

  استان کرمانشاه با دارا بودن آب‌وهوای چهارفصل، طبیعت زیبا، مردمان مهمان‌نواز و ۴۲۰۰ اثر شناخته شده تاریخی که بیش از ۲۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده و نیز سایت جهانی بیستون از ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه گردشگری غرب کشور برخوردار است.

انتهای پیام
 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۵۷ بستری جدید کرونایی در کرمانشاه؛ ۲۶ نفر بیشتر ازدیروز