دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت در شورا‌های اسلامی روستا‌ها از ۱۶ فروردین خبر داد و گفت: داوطلبان هرچه سریعتر نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان شورا‌های روستا‌ها تا […]

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از آغاز ثبت نام داوطلبان عضویت در شورا‌های اسلامی روستا‌ها از ۱۶ فروردین خبر داد و گفت: داوطلبان هرچه سریعتر نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان شورا‌های روستا‌ها تا ساعت ۱۸ روزداوطلبان شورای اسلامی روستا‌ها برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند یکشنبه ۲۲ فروردین (به مدت ۷ روز) ادامه دارد، اظهار داشت: بر اساس تبصره ی ۳ ماده ی ۳۰ قانون انتخابات شورا‌های اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از ۳ ماه نگذشته باشد، ارائه کنند.

 

و‌ی افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس ۱۰+ یا سامانه‌ی جامع خدمات الکترونیک قضایی www.ADLIRAN.ir نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در تشریح روش‌های ثبت نام گفت: داوطلبان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن موبایلی، نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و کافی نت‌ها ثبت نام را انجام داده و نیازی به مراجعه حضوری به بخشداری‌ها برای تحویل فیزیکی مدارک نیست.

بالایی خاطرنشان کرد: هیات‌های اجرایی و نظارت شورا‌ها در ۳۱ بخش استان تشکیل شده و در بررسی صلاحیت داوطلبان شورای روستا‌ها اصل بر عدم نیاز به استعلام از مراجع چهارگانه می‌باشد و موارد استثناء با نظر بخشدار و هیات اجرایی بخش بررسی می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه مدرک تحصیلی برای داوطلبان انتخابات شورای روستا‌ها تا ۲۰۰ خانوار را خواندن و نوشتن و روستا‌های بالاتر از ۲۰۰ خانوار مدرک دیپلم اعلام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ادن هازارد ممکن است دیگر هرگز فوتبال بازی نکند