ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، از اسکان نزدیک به ۱۴ هزار نفر شب مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان در هشت روز گذشته خبر داد. امید قادری با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمارها از ۲۸ اسفند تا روز پنجم فروردین‌ماه ۱۳هزار و ۷۳۲ نفر شب در مراکز اقامتی استان […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، از اسکان نزدیک به ۱۴ هزار نفر شب مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان در هشت روز گذشته خبر داد.

امید قادری با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمارها از ۲۸ اسفند تا روز پنجم فروردین‌ماه ۱۳هزار و ۷۳۲ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۶۳۶۶ نفر شب در هتل‌ها، ۲۱۸۵ نفر شب در هتل آپارتمان‌ها، ۲۵۰۱ نفر شب در مهمان‌پذیرها، ۲۳۴۰ نفر شب در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ۳۴۰ نفر شب در مجتمع‌های گردشگری اقامت داشته‌اند.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه تصریح کرد: اقامت صرفا در اماکن مجاز جایز است و هرگونه اسکان در مدارس، مهمانسراهای دولتی و سایر اماکن غیرمجاز ممنوع است و توسط تیم‌های نظارتی در سطح استان رصد و برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به دستورالعمل ستاد خدمات سفر برپایی چادر در پارک‌ها و اماکن عمومی سطح شهر ممنوع بوده و شهرداری‌ها از این کار ممانعت می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، گفت: تاسیسات گردشگری استان در این ایام موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تسریع بیماری کرونا هستند و شرایط خدمات‌دهی آنها در این مدت با دقت توسط ناظران گردشگری و بهداشت بررسی می‌شود.

قادری با تاکید بر اینکه سلامت گردشگران و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در اولویت کاری ستاد خدمات سفر استان قرار دارد، گفت: با مجموعه‌های اقامتی و پذیرایی که پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد خدمات سفر را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه در بازدیدهایی که از مراکز و تاسیسات گردشگری سطح استان صورت گرفته، با کمترین مشکلات در این حوزه مواجه بوده‌ایم و در مواردی هم اگر نقصی وجود داشته، تذکرات و اخطارهای لازم لحاظ شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هجوم توده گسترده گردوخاک به مرزهای غربی

استان کرمانشاه در مرکزیت غرب کشور و همجواری با کشور عراق، با توجه به آب و هوای چهارفصل، طبیعت بکر و آب فراوان، تنوع فرهنگی و مذهبی و وجود ۴۲۰۰ اثر تاریخی فرهنگی شناسایی شده که بیش از ۲۲۰۰ مورد آن به ثبت ملی رسیده است، از جایگاه ویژه‌ای در گردشگری کشور برخوردار است. 

انتهای پیام