ایسنا/کرمانشاه رییس پلیس راه استان کرمانشاه از عودت ۳۵۰ خودرو با پلاک شهرهای قرمز و نارنجی به شهرهای مبدا خبر داد. سرهنگ محمد حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع طرح نوروزی پلیس راه از ۲۶ اسفند گفت: در این طرح در کنار نظارت و کنترل اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، […]

ایسنا/کرمانشاه رییس پلیس راه استان کرمانشاه از عودت ۳۵۰ خودرو با پلاک شهرهای قرمز و نارنجی به شهرهای مبدا خبر داد.

سرهنگ محمد حیدری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع طرح نوروزی پلیس راه از ۲۶ اسفند گفت: در این طرح در کنار نظارت و کنترل اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی، ممانعت از ورود خودروهای با پلاک شهرهای با وضعیت “قرمز” و “نارنجی” کرونا را  هم در دستور کار داریم.

وی افزود: با توجه به این مصوبه ستاد ملی کرونا، گشت های پلیس راه در پنج ورودی استان مستقر شده و از ابتدای نوروز تاکنون از ورود ۳۵۰ خودرو مربوط به شهرهای قرمز و نارنجی به استان جلوگیری شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: این ۳۵۰ خودرو علاوه بر اعمال جریمه، به شهرهای مبدا عودت داده شده اند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه از افزایش ۸۰ درصدی تردد در محورهای استان خبر داد و افزود: بیشترین حجم تردد مربوط به محور کرمانشاه-اسلام آبادغرب، کرمانشاه-کامیاران و کرمانشاه-همدان است.

حیدری خاطرنشان کرد: خوشبختانه علی رغم این حجم افزایش تردد مجموع تصادفات استان طی مدت اجرای طرح نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش و آمار فوتی های تصادفات هم طی این مدت پنج درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: طی این مدت متاسفانه تعداد مجروحین تصادفات افزایش ۱۷ درصدی داشته است.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: بیشترین حوادث در مدت اجرای طرح، مربوط به واژگونی خودرو بوده که ۴۷ درصد تصادفات طی این مدت را شامل می شود.

وی سبقت و سرعت غیرمجاز را عامل عمده تصادفات استان عنوان کرد وافزود: توصیه اکید این است که رانندگان حتما در طول مسیر رعایت سرعت مجاز را داشته و بطور جد از سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امسال ۲ روز هوای کرمانشاه «ناسالم» بود

حیدری با اشاره به استقرار ۹۵ تیم گشتی محسوس و نامحسوس در راه های استان، گفت: در کنار حضور این تیم ها از سامانه های هوشمند هم برای کنترل تردد در مسیر های استان استفاده می شود.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه از مردم خواست تا بطور جد از انجام سفرهای نوروزی در شرایط کرونایی اجتناب کرده و برای حفظ جان و سلامت خود و دیگران در مدت تعطیلات در خانه بمانند.

وی افزود: همچنین توصیه می شود افرادی که به هر دلیل مجبور به سفر شده‌اند حتما در طول مسیر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته و بطور جد از انجام سرعت و سبقت غیرمجاز اجتناب کنند.

انتهای پیام