به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در چند ماه اخیر افزایش مختصری در بحث تیراندازی داشته‌ایم که در این رابطه با نیروی انتظامی در تأمل هستیم و از اقدامات نیروی انتظامی تمام قد دفاع می‌کنیم و برخوردهای قانونی صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: سیاست قوه قضائیه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در چند ماه اخیر افزایش مختصری در بحث تیراندازی داشته‌ایم که در این رابطه با نیروی انتظامی در تأمل هستیم و از اقدامات نیروی انتظامی تمام قد دفاع می‌کنیم و برخوردهای قانونی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: سیاست قوه قضائیه بر حبس‌زدایی و زندان‌زدایی است، ولی این مقوله شامل جرائم مخل امنیت اجتماعی و روانی مردم نمی‌شود و در این خصوص با مسامحه برخورد نمی‌‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: در قانون مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات سال ۱۳۹۰ استفاده از سلاح گرم، سرد، اسپری‌های فلفلی، شوکرها و… در ردیف‌ هم با مجازات‌های متفاوت سنگین آمده که به میزان اسلحه مورد استفاده، در دادگاه‌های عمومی و انقلاب بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: گاها دیده می‌شود شهروندان برای قدرت‌نمایی یا بر اثر یک اختلاف جزیی از اسلحه استفاده می‌کنند که این جرم است و قطعا برخوردها لازم صورت می‌گیرد و مجازات‌های سنگینی برای قاچاقچیان و استفاده‌کنندگان آن در قانون تعریف شده ولی برخورد کافی نیست باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

کرمی ادامه داد: مرزی بودن استان و علاقه مردم به نگهداری اسلحه و عدم داشتن فرهنگ در استفاده از آن سبب شده به هر گونه اختلاف جزئی به امنیت اجتماعی استان لطمه وارد شود.

انتهای پیام/پ

 


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فولاد با پیراهن قرمز برابر السد