به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، قطعی برق تعدادی از شهرهای استان در روز‌های اخیر از جمله شهر کرمانشاه گرفتاری‌هایی را برای شهروندان به‌ویژه آن‌هایی که از آسانسور استفاده کرده بودند، بوجود آورد. آتش‌باد غلامرضا رضایی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: قطعی برق موجب توقف حرکت […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، قطعی برق تعدادی از شهرهای استان در روز‌های اخیر از جمله شهر کرمانشاه گرفتاری‌هایی را برای شهروندان به‌ویژه آن‌هایی که از آسانسور استفاده کرده بودند، بوجود آورد.

آتش‌باد غلامرضا رضایی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: قطعی برق موجب توقف حرکت آسانسور و حبس افراد در آن‌ می‌شود و همین موضوع سبب شد تعداد عملیات نجات از آسانسورهای دربسته در روز ۲۵ دی‌ماه با توجه به قطعی برق اعمال شده افزایش یابد، البته مصدومی در این خصوص نداشتیم.

وی با بیان اینکه آمار حبس در آسانسور فقط روز پنجشنبه هفته گذشته(۲۵ دی‌ماه) بالا بوده و بقیه ایام معمولی است با ارائه توصیه‌های در این مورد، ادامه داد: شهروندان سعی کنند ساعت‌هایی را که اعلام می‌شود از منابع رسمی منتسب به اداره برق و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند، آگاهی نسبت به زمان قطع شدن برق قطعا به آن‌ها کمک می‌کند که در آن ساعت مشخص از آسانسور استفاده نکنند و در مدت قطعی برق در آسانسور حبس نشوند.

رضایی با تاکید بر کنترل ظرفیت آسانسور هنگام استفاده از آن، گفت: اگر به هر دلیلی (قطعی برق) آسانسور متوقف شد، خونسردی خود را حفظ کنید و نگران خفگی، سقوط کابین و … نباشید چون هوای درون اتاقک آسانسور به‌صورت مداوم در حال گردش است و اتاقک آسانسور به‌وسیله چهار رشته سیم بکسل و سیستم ضد سقوط محافظت می‌شود.

وی اضافه کرد: تا رسیدن آتش‌نشانان و یا افراد متخصص از دستکاری سیستم خوداری شود، به هیچ عنوان قبل از قطع کردن جریان برق و خارج کردن فیوزهای موتورخانه آسانسور، از کابین خارج نشوید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ممنوعیت تجمع در روز‌های پنجشنبه و جمعه پایان سال

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه اضافه کرد: در هنگام خروج از کابین باید کف اتاقک آسانسور و کف طبقات با هم مماس باشد؛ در غیر این‌صورت درون کابین بمانید.

وی خاطرنشان کرد: هنگام حضور در ساختمان‌های اداری، تجاری، پزشکی و …. قبل از ورود آدرس دقیق و نام ساختمان را به خاطر بسپارید و در صورت نیاز به امدادگران پرتلاش سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه شماره تلفن ۱۲۵ را بخاطر بسپارید.

گفتنی است، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در پی قطعی برق تعدادی از شهرهای استان در روز پنجشنبه دستور داده، برق ادارات دولتی که مصرف غیرمتعارف دارند قطع شود و باید مدیران هم تلاش کنند برق واحدهای مسکونی مطلقا قطع نشود.

بازوند همچنین از مردم خواسته، در ۱۰ روز آینده صرفه‌جویی در مصرف برق را به عنوان یک ضرورت انجام دهند.

انتهای پیام/پ/ح