به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا، هم اکنون در بسیاری از استان‌ها بیماری کووید ۱۹ روند صعودی پیدا کرده و تعداد موارد بستری و تعداد تست‌های مثبت در آن‌ها رو به افزایش است. او گفت : […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا، هم اکنون در بسیاری از استان‌ها بیماری کووید ۱۹ روند صعودی پیدا کرده و تعداد موارد بستری و تعداد تست‌های مثبت در آن‌ها رو به افزایش است.

او گفت : وضعیت صعودی بیماری کرونا در کشور و در استان در روز‌های اخیر، نتیجه کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بازار‌های پرازدحام و خرید در روز‌های پایانی اسفندماه است.

مرادی با بیان اینکه روند صعودی بیماری کرونا احتمال آغاز موج جدید بیماری در استان را به دنبال خواهد داشت، افزود: براین اساس برای مواجه با افزایش موارد بیماری در ستاد دانشگاهی کرونا باید تصمیمات لازم اتخاذ شود تا همچون پارسال جلوتر از بیماری باشیم و با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز در بیمارستان‌های درگیر کرونا، در روز‌های آینده با مشکلی مواجه نشویم.

او افزود: براساس آمار‌های اعلام شده، شهرستان اسلام آبادغرب در وضعیت قرمز و شهرستان گیلانغرب در وضعیت نارنجی قرار دارند، اکثر شهرستان‌ها در وضعیت زرد هستند و پنج شهرستان قصرشیرین، لاث باباجانی، دالاهو، جوانرود و روانسر نیز آبی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: بستری کردن بیماران در بیمارستان‌ها به ویژه در شهرستان‌ها باید براساس ملاک‌های تعیین شده صورت گیرد تا افزایش کاذب موارد بستری در استان نداشته باشیم.

او گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته آمار موارد بستری در بیمارستان فارابی پیش از تعطیلات حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر بود که هم اکنون به ۵۰ بیمار افزایش یافته و تعداد ۵۵ بیمار کووید ۱۹ نیز در بیمارستان گلستان بستری هستند که با توجه به روند صعودی بیماری، ظرفیت این بیمارستان در چند روز آینده تکمیل خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کارگاه‌های فرآوری محصولات کشاورزی در دالاهو ساماندهیمی‌شود

مرادی افزود: تعداد تست‌های مثبت نیز در هفته‌های گذشته ۱۰ تا ۱۲ درصد موارد انجام شده بوده که اکنون ۲۰ درصد تست‌های انجام شده در هر روز در استان مثبت است .

انتهای پیام/د