به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، پژمان صالحی‌فر مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت : در ایام نوروز معمولا شاهد کاهش آمار اهداکنندگان خون بودیم، ولی طی امسال به خاطر بحث کرونا این موضوع تشدید یافته است. او با بیان اینکه اهدای خون در مقایسه با روز‌های عادی به یک‌سوم رسیده […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، پژمان صالحی‌فر مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت : در ایام نوروز معمولا شاهد کاهش آمار اهداکنندگان خون بودیم، ولی طی امسال به خاطر بحث کرونا این موضوع تشدید یافته است.

او با بیان اینکه اهدای خون در مقایسه با روز‌های عادی به یک‌سوم رسیده است، گفت : ۴۷ هزار و ۵۴۶ شهروند کرمانشاهی پارسال به مراکز انتقال خون مراجعه و ۳۸ هزار و ۳۲۵ واحد خون اهدا کردند.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه افزود: امسال علی‌رغم شیوع کرونا و هشدار‌های داده شده، متاسفانه شاهد مسافرت‌ها به طور گسترده در سرتاسر کشور و در استان کرمانشاه هستیم.

او افزود: به خاطر شلوغی جاده‌ها آمار تصافات بالا رفته که سبب بالا رفتن مصرف خون در مراکز درمانی می‌شود، از سویی دیگر تعدادی بیمار داریم که مستمر به خون نیازمند هستند و نیاز آن‌ها وابسته به شرایط خاصی نیست.

صالحی‌فر ادامه داد: بر این اساس در ایام تعطیلات نوروز به صورت صبح و بعدازظهر از ساعت هشت تا ۱۹ به صورت یکسره در خدمت اهداکنندگان هستیم.

او در خصوص اهدای خون افراد سیگاری و قلیانی، گفت: افراد سیگاری و قلیانی منعی برای اهدای خون ندارند، فقط افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند منع برای اهدای خون دارند .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تمامی پروژه ها به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود