به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت : بر اساس آمار‌ها از ۲۸ اسفند تا روز پنجم فروردین‌ماه ۱۳هزار و ۷۳۲ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند. او گفت : از این تعداد ۶۳۶۶ نفر شب در هتل‌ها، ۲۱۸۵ نفر شب […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت : بر اساس آمار‌ها از ۲۸ اسفند تا روز پنجم فروردین‌ماه ۱۳هزار و ۷۳۲ نفر شب در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

او گفت : از این تعداد ۶۳۶۶ نفر شب در هتل‌ها، ۲۱۸۵ نفر شب در هتل آپارتمان‌ها، ۲۵۰۱ نفر شب در مهمان‌پذیرها، ۲۳۴۰ نفر شب در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ۳۴۰ نفر شب در مجتمع‌های گردشگری اقامت داشته‌اند.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه افزود: اقامت صرفا در اماکن مجاز جایز است و هرگونه اسکان در مدارس، مهمانسرا‌های دولتی و سایر اماکن غیرمجاز ممنوع است و توسط تیم‌های نظارتی در سطح استان رصد و برخورد می‌شود.

او ادامه داد: همچنین با توجه به دستورالعمل ستاد خدمات سفر برپایی چادر در پارک‌ها و اماکن عمومی سطح شهر ممنوع بوده و شهرداری‌ها از این کار ممانعت می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، ادامه داد: تاسیسات گردشگری استان در این ایام موظف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تسریع بیماری کرونا هستند و شرایط خدمات‌دهی آن‌ها در این مدت با دقت توسط ناظران گردشگری و بهداشت بررسی می‌شود.

قادری با تاکید بر اینکه سلامت گردشگران و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در اولویت کاری ستاد خدمات سفر استان قرار دارد، گفت: با مجموعه‌های اقامتی و پذیرایی که پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد خدمات سفر را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه افزود: خوشبختانه در بازدید‌هایی که از مراکز و تاسیسات گردشگری سطح استان صورت گرفته، با کمترین مشکلات در این حوزه مواجه بوده‌ایم و در مواردی هم اگر نقصی وجود داشته، تذکرات و اخطار‌های لازم لحاظ شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرونای انگلیسی به کرمانشاه رسید/ شناسایی یک مورد ثابتشد

انتهای پیام/د