حسین حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با رصد، کنترل و پیشگیری در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان موردی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است. وی عنوان کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است که همه ساله با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان وحشی […]

حسین حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با رصد، کنترل و پیشگیری در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان موردی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.

وی عنوان کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است که همه ساله با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان وحشی و آزادپرواز به مناطق جنوبی قاره انتقال پیدا می‌کند.

حیدری با بیان اینکه به دلیل احتمال شیوع این بیماری کشیک‌ها فعال شده و نیروهایی به صورت تمام وقت در اداره حضور دارند گفت: کمیته‌ای در این راستا تشکیل شده و سازمان‌های متولی نیز هماهنگی و همکاری لازم را دارند و آمادگی لازم وجود دارد.

وی با بیان اینکه در سطح روستا، حیات وحش و مرغداری‌های صنعتی فرایند برخورد با این بیماری متفاوت است افزود: تاکنون با همکاری محیط زیست از سطح تالاب‌ها، آبگیرها، چشمه‌ها و سراب‌ها که شامل ۲۳ سایت می‌شود، بازدیدهایی انجام شده است.

حیدری با اشاره به ۱۲ هزار بازدید از مکان‌های مورد نظر عنوان کرد: ۳۰۰۰ مورد نمونه از طیور بومی، صنعتی و حیات وحش دریافت شده که تاکنون مورد مثبتی گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از آفت‌های انتقال این بیماری عرصه مرغ زنده است گفت: از مرغداری‌ها درخواست می‌شود مرغ پایان دوره را زنده فروشی نکنند و به مقصد کشتارگاه بفرستند.

انتهای پیام/ ی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
25 باشگاه متخلف در کرمانشاه پلمب شد