احمد گودرزیان اظهار داشت: با وجود کنترل، بسته شدن راه‌ها و جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان بروجرد متاسفانه تغییری در رنگ کرونا حاصل نشد و وضعیت شهرستان به قرمز تبدیل شد. وی افزود: در هشت روز گذشته به صورت اضطراری ستاد مقابله با کرونای شهرستان بروجرد دوبار با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار […]

احمد گودرزیان اظهار داشت: با وجود کنترل، بسته شدن راه‌ها و جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان بروجرد متاسفانه تغییری در رنگ کرونا حاصل نشد و وضعیت شهرستان به قرمز تبدیل شد.

وی افزود: در هشت روز گذشته به صورت اضطراری ستاد مقابله با کرونای شهرستان بروجرد دوبار با حضور مسئولان ذی‌ربط برگزار شد ولی متاسفانه تاثیری در تغییر رنگ کرونا حاصل نشد و هم اکنون وضعیت این شهرستان قرمز اعلام شده است‌.

فرماندار شهرستان بروجرد عنوان کرد: تمام ادارات و ارگان‌ها باید پای کار بیایند و در کنار اداره صمت، اتاق اصناف و نیروی انتظامی وارد میدان شوند تا بتوانیم شرایط را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: از امروز  تمام مشاغل و اصناف در گروه‌های ۲،۳ و ۴ از جمله باشگاه‌های ورزشی چه خصوصی و چه دولتی و مساجد، آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، پاساژها و مغازه‌های غیر ضروری و پوشاک تعطیل می‌شوند.

گودرزیان تاکید کرد: کلیه اغذیه فروشی‌ها، فست فودها و رستوران‌ها به صورت بیرون بر فعالیت کرده و از پذیرفتن مهمان خودداری کنند،کلیه مهمان پذیرها و مسافرخانه‌ها نیز تعطیل و جاده ونایی بسته خواهد شد و سفرخانه‌های نظام آباد نیز رصد شده و تعطیل می‌شوند، همچنین چاپخانه‌ها تعطیل و حق چاپ بنر و یا آگهی ترحیم را ندارند.

وی با اشاره به باز بودن مشاغل گروه یک تصریح کرد: تنها مشاغلی که می‌توانند فعالیت کرده و به مردم خدمت رسانی کنند قصابی‌ها، مرغ فروشی و نانوایی‌هااند در کنار این مشاغل تعدادی از فروشگاه‌ها که محصولات مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند باز خواهند بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۷ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج کرمانشاهی علیه کرونا واکسینهمی‌شوند

فرماندار شهرستان بروجرد گفت: کلیه گل‌فروشی‌ها تعطیل شده و اگر خودروی حامل عروس و داماد در سطح شهر مشاهده شود خودرو جریمه و به پارکینگ منتقل می‌شود. ضمنا با برگزاری هرگونه مجلس عروسی و ترحیم برخورد قانونی و قاطع کرده و اگر مراسمی برگزار شود پدر یا داماد بازداشت می‌شود.

وی در رابطه با تردد خودروهای غیر بومی در سطح شهر نیز اظهار داشت: از ورود هرگونه خودروی غیر بومی به شهرستان جلوگیری می‌شود و اگر خودروی پلاک غیر بومی در سطح شهر مشاهده شود مبلغ یک میلیون تومان جریمه و خودرو به پارکینگ شهرداری منتقل می‌شود همچنین از تردد کلیه خودروهای بومی و غیر بومی از ساعت ۸ شب تا ۴ صبح جلوگیری کرده و مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه اعمال می‌شود.

گودرزیان افزود: از تمامی مردم و مسئولان ادارات می‌خواهم که با ستاد کرونا شهرستان همکاری کنند، در این شرایط می‌طلبد که همه پای کار بیایند و تنها بسیج یا سپاه و نیروی انتظامی و هلال احمر خدمت رسانی نکنند همه آحاد مردم از کسبه تا ادارات دولتی باید کمک کنند تا این بیماری را ریشه کن کنیم.