به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم ، با توجه به اینکه تقریباً ده ماه است ویروس منحوس کرونا مشکلاتی را به کشورمان تحمیل کرده؛ مسئولان بهداشت و درمان ایران برای مدیریت بحران و جلوگیری از بروز خسارات ناشی از این همه‌گیری که جهان را فلج کرده سیاست‌گذاری‌هایی انجام دادند. این سیاست‌گذاری‌ها از ابتدا ارایه پروتکل‌های […]

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم ، با توجه به اینکه تقریباً ده ماه است ویروس منحوس کرونا مشکلاتی را به کشورمان تحمیل کرده؛ مسئولان بهداشت و درمان ایران برای مدیریت بحران و جلوگیری از بروز خسارات ناشی از این همه‌گیری که جهان را فلج کرده سیاست‌گذاری‌هایی انجام دادند.

این سیاست‌گذاری‌ها از ابتدا ارایه پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی بود که در نهایت با توجه به موج سوم کرونایی شدت آنها گسترش یافت و محدودیت‌های تردد میان استان‌ها و داخل شهرها بود که از نیمه آذرماه اجرایی شد. این محدودیت‌ها اگرچه بعضاً باعث سخت‌تر شدن زندگی برای هموطنان بود؛ اما خوشبختانه در نیمه اول دی ماه نتایج مثبتی ایجاد کرده که امروز کاهش چشمگیر تعدادمبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس منحوس گواه آن است.

براساس آخرین آمارهایی که ستاد ملی کرونا از تغییر وضعیت شیوع بیماری در سراسر کشور اعلام کرده خوشبختانه اغلب استان‌ها به‌جز دو استان در شرایط پایدار و مناسبی قرار گرفته‌اند و درصورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هموطنان قطعاً در آینده نزدیک بهبود شرایط در کشور تثبیت خواهد شد.

در این آمارها اعلام شده که بخش‌هایی از استان مازندران و استان گلستان علی‌رغم اینکه محدودیت‌ها اجرایی شده بود اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند و در تازه‌ترین آمار شهرهای قرمز کرونایی در مازندران به ۹ شهرستان رسید و در عین حال ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.‌

نکته قابل توجه در این آمار تعداد روزهای بدون فوتی کرونا در استان‌ها بود که بعد از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی سیر صعودی به خود گرفت و درصورت همکاری شهروندان قطعاً روزهای بیشتری را بدون از دست دادن هموطنان به ثبت می‌رسانیم. در ادامه جدول تفکیکی وضعیت رنگبندی کرونایی استان‌های کشور و روزهای بدون فوتی کرونایی ارایه شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فرماندار: مشکل اجاره مسکن یکی از عمده‌ترین مسائل این روزهای مردم کرمانشاه است

انتهای پیام/ش