امیدعلی مرآتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به خاموشی‌های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق در استان اظهار داشت: خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف برق و گاز امکان استمرار تأمین مطمئن گاز و برق فراهم خواهد شد. وی با اشاره به […]

امیدعلی مرآتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به خاموشی‌های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق در استان اظهار داشت: خاموشی‌های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف برق و گاز امکان استمرار تأمین مطمئن گاز و برق فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با سرد شدن هوا محدودیتی در کار نیروگاه‌ها ایجاد شده که سبب ایجاد محدودیت در تولید برق می‌شود عنوان کرد: بار کل استان در روز گذشته حدود ۵۰۰ مگاوات بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

مرآتی با بیان اینکه بار مصرف نسبت به شب گذشته حدود ۳ مگاوات افزایش یافته است گفت: از تمام مردم استان درخواست می‌شود در زمینه مصرف گاز و برق صرفه‌جویی لازم را داشته باشند تا شاهد خاموشی نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: با مدیریت مصرف مشترکان کرمانشاهی کمترین میزان سهمیه خاموشی کشور به استان کرمانشاه تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: با کاهش هر درجه دمای محیط حدود ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌شود و این سبب می‌شود نیروگاه‌های بیشتری در مدار قرار گیرد که خللی در کار برق‌رسانی ایجاد نشود.

انتهای پیام/۸۳۲/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجازه برگزاری هیچ تجمعی در چهارشنبه‌سوری را در کرمانشاهنمی‌دهیم