به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، با توجه با اعلام آمارهای رسمی از میزان شیوع بیماری کرونا در سراسر ایران علی‌رغم اینکه از ابتدای هفته سیر نزولی در همه‌گیری آغاز شده بود این روند در برخی مناطق کند شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان همچنان باید جدی گرفته شود. به این ترتیب از […]

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، با توجه با اعلام آمارهای رسمی از میزان شیوع بیماری کرونا در سراسر ایران علی‌رغم اینکه از ابتدای هفته سیر نزولی در همه‌گیری آغاز شده بود این روند در برخی مناطق کند شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان همچنان باید جدی گرفته شود.

به این ترتیب از ابتدای شروع همه‌گیری تا امروز چهارشنبه ۲۴/۱۰/۹۹ تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در کشورمان یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۳۳۹ نفر بوده است و برهمین اساس تعداد ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی  قرار گرفته‌اند، اما نکته قابل توجه در آمارهای امروز ستاد ملی کرونا افزایش مجدد تعداد بیماران سرپایی است.

آمارهای منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا نشان می‌دهد که ۷ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند و به همین دلیل تردد غیربومی در این مناطق ممنوع است و درصورت تخلف رانندگان مشمول جریمه یک میلیون تومانی می‌شوند.

این درحالی است که ورود خودروها با پلاک غیر بومی به مناطق نارنجی کرونایی که عمدتاً در نوار ساحلی جنوب دریای خزر است، نیز مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی رانندگان می‌شود.

براساس تقسیم بندی رنگ‌های وضعیت شیوع بیماری کرونا رنگ آبی : کم خطر، رنگ زرد : خطر متوسط، رنگ نارنجی : خطر، رنگ قرمز : پرخطر.

انتهای پیام/ی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مورینیو: در نیمه اول واقعا ضعیف بازی کردیم/ نمی دانم سون چه مدت از میادین دور خواهد بود