عملیات اجرایی بزرگترین پیاده راه کشور اول بهمن در کرمانشاه
آغاز می‌شود
عملیات اجرایی بزرگترین پیاده راه کشور اول بهمن در کرمانشاه آغاز می‌شود
  • فرنیوز 1
  • 27 دی 1399
  • ۰

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سعیدطلوعی در جمع خبرنگاران به جزئیات اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس اشاره کرد و اظهار داشت: فلسفه وجودی پیاده راه‌ها نه صرفاً عملکردهای فیزیکی و ارتباطی، تثبیت و تقویت برخی کاربری‌های اقتصادی بلکه گسترش ارتباطات و تعاملات اجتماعی-فرهنگی و ایجاد مقیاس انسانی در عرصه عمومی است.

وی افزود: طرح پیاده راه سازی خیابان مدرس در ۲ فاز شامل حد فاصل میدان آزادی تا چهار راه اجاق و چهار راه اجاق تا میدان انقلاب جمعاً به طول یک هزار و ۸۰۰ متر از ابتدای بهمن ماه امسال اجرا خواهد شد.

شهردار کرمانشاه گفت: نخستین عملیات اجرایی این پروژه، آماده سازی معبر مدرس و ساخت ایستگاه برای استفاده از اتوبوس های BRT است که ۶ ایستگاه در رفت و به سمت چهار راه مدرس و ۶ ایستگاه در برگشت به سمت میدان آزادی احداث خواهد شد.

وی افزود: مساحت پیاده راه سازی که به صورت سنگ‌فرش اجرا می‌شود، در ضلع غربی چهار هزار و ۶۷۰ متر مربع و در ضلع شرقی ۵ هزار و ۸۰ مترمربع است که عرض مساحت پیاده راه سازی حد فاصله میدان آزادی تا چهار راه مدرس در ضلع غربی بین ۲.۴ تا ۳.۵ متر و در ضلع شرقی بین ۲.۷ تا ۳.۵ متر خواهد بود.

طلوعی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این طرح، ممنوعیت تردد برای وسایل نقلیه شخصی و تاکسی اعلام می‌شود و عبور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی صورت می‌گیرد.

وی افزود: جدول‌گذاری ضلع‌های شرقی و غربی از شمال به جنوب و بلعکس به صورت همزمان آغاز می‌شود و احداث سکو در محل ایستگاه‌های طرفین به طور همزمان است و پیش‌بینی ایستگاه‌های موقت در طرفین و استفاده از ایستگاه‌های موجود در جهت مخالف، احداث کانال، اجرای روسازی پیاده راه در ضلع‌های غربی و شرقی همزمان با نرده گذاری رفیوژ طرفین اجرا خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مسئولان باید در رفع مشکلات مردم اهتمام و عزم جدی داشتهباشند

شهردار کرمانشاه با توجه موفقیت پروژه پیاده‌راه پارکینگ شهرداری در کنترل ترافیک و ایجاد دسترسی بهتر شهروندان از شهروندان کرمانشاهی خواست که با حمایت‌های معنوی خود در راستای تسریع در اجرای این پروژه برای دستیابی به فردایی پر رونق برای شهر کرمانشاه و ایجاد رونق اقتصادی در این منطقه شهری یار شهرداری کرمانشاه باشند.

انتهای پیام/۸۳۲/ی


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط