آخرین اخبار

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه: جاماندگان سهام عدالت منتظر فراخوان دولت باشند

دی ۲۷, ۱۳۹۹

امیرحمزه حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به طرح موضوع ثبت‌نام مجدد جاماندگان سهام عدالت اظهار داشت: در بازه ۱۰ ساله ۸۵ تا ۹۴ برای برخی افراد دعوتنامه سهام عدالت صادر شد اما موفق به تکمیل ثبت‌نام نشدند،گروهی دیگر دعوتنامه‌‌ای دریافت نکردند و گروهی دیگر متولدین ۹۴ به بعد هستند که این سه گروه جزو جاماندگان از سهام عدالت محسوب می‌شوند.

وی عنوان کرد: باید مجلس مجوز ثبت‌نام جاماندگان را به دولت بدهد که کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت کرده و در صورت نهایی شدن در مجلس دولت مکلف به ثبت‌نام مجدد است.

حیدریان گفت: با توجه به شرایط نامناسب بازار بورس به دارندگان سهام عدالت توصیه می‌شود برای فروش سهام خود اقدام نکنند.

وی افزود: سهام عدالت در واقع سهام ۳۶ شرکت بورسی است که قرار است به ۴۹ شرکت افزایش یابد که سود این سهام به صورت سالانه پرداخت می‌شود. 

حیدریان گفت: از ۴۹ میلیون نفر سهامدار عدالت در کشور نزدیک به دو میلیون و ۵۴۰ هزار نفر متوفی شده‌اند که سهام آن‌ها قابل انتقال به وراث است اما باید منتظر فراخوان دولت باشند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سجام برای دارندگان سهام عدالت روش غیرمستقیم رایگان است عنوان کرد: با توجه به اینکه دولت اعلام کرده سود را تا پایان سال پرداخت می‌کند دارندگان سهام به روش غیرمستقیم حتما در سجام ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/۸۳۲/ی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
به کارگیری زندانیان بی‌خطر برای اجرای خدمات عام‌المنفعهرایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×