به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، براساس اعلام ستاد ملی کرونا از چهارم بهمن ماه دانش‌آموزان کلاس اول و دوم در مناطق زرد و آبی در مدرسه حضور می‌یابند و فعالیت مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن زیر ۵۰ نفر است با حضور ۱۰ نفر در کلاس برگزار می‌شود. بر این اساس آموزش حضوری شامل دانش‌آموزان […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، براساس اعلام ستاد ملی کرونا از چهارم بهمن ماه دانش‌آموزان کلاس اول و دوم در مناطق زرد و آبی در مدرسه حضور می‌یابند و فعالیت مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن زیر ۵۰ نفر است با حضور ۱۰ نفر در کلاس برگزار می‌شود.

بر این اساس آموزش حضوری شامل دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مناطق دارای وضع زرد و آبی، دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر در وضعیت آبی و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی است.

طبق این دستورالعمل مدیر مدرسه موظف است شرایط را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کند گروه‌بندی، نحوه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب به خانواده‌ها باید تا قبل از پایان دی ماه انجام شده باشد.

مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: ضدعفونی مدارس برای حضور ۶۰ هزار دانش‌آموز از امروز در استان آغاز شده است.

وی عنوان کرد: مشاوران مدارس و کارشناسان بهداشت باید در مدارس حضور داشته باشند و کنترل‌های اولیه لازم را انجام دهند و معاونان مدارس در زمانی که دانش‌آموزان در حیاط مدرسه هستند شرایط را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.

براساس اعلام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ۱۴ شهرستان استان ۶ مورد در وضعیت آبی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تساوی آلومینیوم و مس در پایان نیمه نخست

انتهای پیام/۸۳۲/ش