ماشاءالله کولانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به به اینکه صیانت از جنگلهای زاگرس از اولویت‌های استان است اظهار داشت: در پیرو تأکیدات وزیر جهاد کشاورزی و ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور منابع طبیعی استان کرمانشاه همچون گذشته در کمترین زمان با تشکیل کمیته صیانت و برگزاری جلسات تخصصی […]

ماشاءالله کولانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به به اینکه صیانت از جنگلهای زاگرس از اولویت‌های استان است اظهار داشت: در پیرو تأکیدات وزیر جهاد کشاورزی و ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور منابع طبیعی استان کرمانشاه همچون گذشته در کمترین زمان با تشکیل کمیته صیانت و برگزاری جلسات تخصصی در اجرای طرح‌های ابلاغی در قالب موافقت‌نامه‌های ملی صیانت پیشگام بوده است.

وی با بیان اینکه احیا و غنی‌سازی جنگل با نهال در سطح ۱۰۰ هکتار با پیشرفت صددرصدی به اتمام رسیده است عنوان کرد: مراقبت و نگهداری از مناطق احیایی استان در سطح ۳۷۰ هکتار عملیاتی شده که پیشرفتی ۹۵ درصدی داشته است.

کولانی گفت: در زمینه شناسایی محدوده، تهیه نقشه، انتشار آگهی و قرق در ۲۲ ذخیرگاه در سطحی معادل ۵۲۸۶ هکتار به منظور حفاظت از گونه‌های ارزشمند جنگلی و ذخایر ژنتیکی عملیاتی شده که پیشرفتی صد درصدی داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه افزود: عملیات اصلاحی و پرورشی در سطح ۱۱۱۰هکتار انجام شده که پیشرفتی ۷۰ درصدی دارد.

کولانی بیان کرد: در اجرای پروژه مدیریت محاوط بذرگیری نیز در سطح ۴۰ هکتار اقدامات لازم انجام شده که پیشرفتی صد درصدی داشته است.

وی گفت: صیانت از جنگل‌ها که بستر حیات بشر هستند وظیفه‌ای همگانی است که می‌طلبد تمامی آحاد مردم و مسئولان در آن سهیم بوده و دین خود را ادا کنند که هر خدمتی در این زمینه تضمینی خواهد بود برای زندگی بهتر تمامی نسل‌ها که در مقابل آن‌ها مسئول بوده و هستیم.

انتهای پیام/۸۳۲/ ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نکات مهم "سفر رفتن" در روزهای کرونایی