دکتر «حمید آریایی تبار» با اشاره به اینکه دیابت باعث بسته‌شدن رگ‌های چشم می‌شود، افزود: بیماران مبتلا به دیابت باید بیش از سایر بیماران مراقب سلامت چشم هایشان باشند و از این رو باید در طول سال ۲ بار با مراجعه به چشم پزشک وضعیت سلامتی چشم های‌ خود را بررسی کنند. او با بیان […]

دکتر «حمید آریایی تبار» با اشاره به اینکه دیابت باعث بسته‌شدن رگ‌های چشم می‌شود، افزود: بیماران مبتلا به دیابت باید بیش از سایر بیماران مراقب سلامت چشم هایشان باشند و از این رو باید در طول سال ۲ بار با مراجعه به چشم پزشک وضعیت سلامتی چشم های‌ خود را بررسی کنند.

او با بیان اینکه کم تحرکی و عدم انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش باعث افزایش وزن و چاقی و در نتیجه ابتلای افراد به دیابت می‌شود، گفت: این بیماری، چشم را بیش از سایر ارگان های بدن درگیر می کند و از این رو مبتلایان به دیابت باید خیلی مراقب سلامتی چشم هایشان باشند.

او با بیان اینکه درگذشته آب سیاه و آب مروارید چشم افراد را تهدید می کرد و منجر به نابینایی می شد، گفت: اکنون دیابت به تهدیدکننده جدی چشم تبدیل شده است.

این فوق تخصص شبکیه و لیزرهای چشمی در ادامه به رشد و پیشرفت فناوری و استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن در معاینات و اعمال جراحی چشم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در استان نیز در کلینیک چشم پزشکی بیمارستان بیستون مدرن ترین و مجهزترین امکانات و تجهیزات چشم پزشکی وجود دارد و اکنون به بیماران کرمانشاه، استان های غرب کشور و کشور عراق خدمات ارایه می شود.

آریایی تبار افزود: با مراجعه به موقع و با استفاده از امکانات و تجهیزات مدرن و به روز می توان خطرات ناشی از بیماری دیابت و تاثیر آن بر روی چشم افراد مبتلا به این بیماری را کاهش داد.

وی تاکید کرد با استفاده از تزریق دارویی و دستگاه های مجهز و مدرن موجود می توان از کنترل بیماری دیابت و تاثیر آن بر روی چشم ها کاست و و مانع نابینایی افراد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف داروی قاچاق در دالاهو

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

حدود ۱۰ درصد از جمعیت استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه به نوع‌های مختلف دیابت دچار هستند.