جلسه تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری با کمیته امداد، بهداشت و درمان، آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و… با همکاری وزارت کشور،« طرح سامان» به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.به گزارش خبرنگارطلوع کرمانشاه: دکتر سیروس خانی « معاون سیاسی امنیتی فرماندار کرمانشاه» در این […]

کلیه ادارات و سازمان ها لازم است در طرح « سامان» دخیل باشند/از امروزشنبه روانپزشک در مراکز جعفر آباد مستقر می شود

جلسه تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری با کمیته امداد، بهداشت و درمان، آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و… با همکاری وزارت کشور،« طرح سامان» به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگارطلوع کرمانشاه: دکتر سیروس خانی « معاون سیاسی امنیتی فرماندار کرمانشاه» در این جلسه، اظهار داشت: با هماهنگی مرکز بهداشت کرمانشاه هم اکنون در جعفر آباد و چند محله دیگر طرح سامان درحال اجرا می باشد./خانی افزود: ابتدا پیشنهاد ما در مرکز بهداشت برای استقرار این مرکز شمال شهر کرمانشاه بود، اما استانداری منطقه جعفر آباد، مسکن و چندین محله دیگر را برای این طرح پیشنهاد دادند./معاون سیاسی امنیتی فرماندار با اشاره به اینکه خود ما بایستی وسیله رفع مشکلات مردم شهرمان باشیم گفت: خداوند ما را در میدان آزمایش قرار داده بایستی یاریگر یکدیگر باشیم/وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد خود یک سازمان امدادی است، گفت: این طرح برای امداد. رسانی به افراد نیازمند طراحی شده که افراد با مراجعه به این مراکز، مشاوره، درمان و در صورت نیاز به مراکز ذی ربط معرفی می شوند.

جلسه تفاهم نامه همکاری بین فرمانداری با کمیته امداد، بهداشت و درمان، آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و… با همکاری وزارت کشور،« طرح سامان» به ریاست معاون سیاسی امنیتی فرماندار، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگارطلوع کرمانشاه: دکتر سیروس خانی « معاون سیاسی امنیتی فرماندار کرمانشاه» در این جلسه، اظهار داشت: با هماهنگی مرکز بهداشت کرمانشاه هم اکنون در جعفر آباد و چند محله دیگر طرح سامان درحال اجرا می باشد.
خانی افزود: ابتدا پیشنهاد ما در مرکز بهداشت برای استقرار این مرکز شمال شهر کرمانشاه بود، اما استانداری منطقه جعفر آباد، مسکن و چندین محله دیگر را برای این طرح پیشنهاد دادند.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار با اشاره به اینکه خود ما بایستی وسیله رفع مشکلات مردم شهرمان باشیم گفت: خداوند ما را در میدان آزمایش قرار داده بایستی یاریگر یکدیگر باشیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد خود یک سازمان امدادی است، گفت: این طرح برای امداد. رسانی به افراد نیازمند طراحی شده که افراد با مراجعه به این مراکز، مشاوره، درمان و در صورت نیاز به مراکز ذی ربط معرفی می شوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
العربی قرارداد مهدی ترابی را فسخ کرد

در ادامه، حسن رستمیان، «کارشناس مسؤول سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت کرمانشاه»‌ ابراز داشت: طرح سامان حدود پنج سال است که در بعضی از استانها به عنوان پایلوت برگزار می شود، در مرداد ماه سال گذشته ما نیز پیشنهاد این طرح را برای کرمانشاه به وزارت کشور دادیم و با دانشگاه بهداشت همکاری کردیم، آن زمان وزارت بهداشت با ما مخالف بود، اما بعد از گذشت پنج ماه به ما ابلاغ شد، کرمانشاه طرح سامان را اجرا کند.
رستمیان در ادامه از استقرار روانپزشک از شنبه ۲۷ دی ماه در مرکز جعفر آباد خبر داد و افزود: در مرکز جعفر آباد سازکار اولیه طرح سامان آماده شده با هدف اینکه در این مرکز راهنمایی‌های لازم برای بیماران ارائه و ادامه مداوا در منزل صورت می گیرد و اگر نیاز بود به بیمارستان مورد نظر معرفی شوند.

خواسته وزارت کشور:
رستمیان تاکید کرد: وزارت کشور اکنون از ما می خواهد دبیرخانه مرکز جامع در شهرستان باشد و مشخص شود کسی که از سیستم ارجاع به بهزیستی، کمیته امداد و …. معرفی می‌شود خدماتی انجام گرفته یا خیر.

برای تفاهم نامه ها ماه سنج داریم:
کارشناس مسؤول سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت کرمانشاه در پاسخ به نمایندگان ادارات حاضر در جلسه با اشاره به اینکه این تفاهم نامه به امضا رییس تام الاختیار ادارات می رسد،گفت: کلیه تفاهم نامه های که بین ارگانها بسته می شود، یک ماه سنج داریم که ماهانه بررسی می شود که هر ارگانی با چه پرونده ای در ارتباط است و نتیجه چه شده است.
رستمیان اشاره ای هم به خیلی از مردم که از بعضی از مشکلات رنج میبرند و نیاز به مشاوره و روانپزشکی دارند کرد و، افزود: در حال حاضر در مناطق سجادیه، شهیاد، رشیدی و تپه فتحعلی خان در حال پوشش حدود ۲۰۰هزار نفر هستیم برای مرکز جعفر آباد، که این تعداد نیاز به سه اتاق برای یه پزشک، سه روانپزشک و یک پزشک عمومی دارد.
کارشناس مسؤول سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت کرمانشاه در خاتمه سخنانش گفت: طرح سامان یک ماه است استارت خورده و تفاهم نامه به ادارات ذی ربط با هدف همکاری ارسال می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه