به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت : با تاکید ستاد خدمات سفر، در ایام پیش از نوروز و این ایام هیچگونه دعوت به سفر و تبلیغی برای حضور مسافران نوروزی در استان کرمانشاه انجام نشد، با این وجود میزان حضور گردشگران در […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت : با تاکید ستاد خدمات سفر، در ایام پیش از نوروز و این ایام هیچگونه دعوت به سفر و تبلیغی برای حضور مسافران نوروزی در استان کرمانشاه انجام نشد، با این وجود میزان حضور گردشگران در استان فراتر از انتظار بود و بیش از ۵۸۶ هزار نفر در روز‌های گذشته از اماکن گردشگری استان بازدید کردند.

او گفت : این مساله نشان از این است که کرمانشاه به مقصد گردشگری تبدیل شده و در این سال‌ها به درستی گردشگری به عنوان یکی از بخش‌های اصلی توسعه استان تبدیل شده است.

قادری افزود: در این ایام به منظور حفظ سلامت گردشگران و جلوگیری از تشدید شیوع کرونا تمهیداتی در اماکن اقامتی، پذیرایی و اماکن گردشگری اندیشیده شد تا احتمال شیوع بیماری به حداقل برسد.

او افزود: پذیرش مسافران با حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن اقامتی مجاز و جلوگیری از اسکان غیرمجاز و برپایی چادر در کمپ‌ها و پارک‌ها از جمله این اقدامات بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، ادامه داد: در این ایام ۳۴۲ هزار و ۴۲ نفر شب در هتل‌ها و سایر اماکن اقامتی مجاز استان اسکان یافته‌اند.

او گفت: در این ایام تیم‌های نظارتی اداره‌کل میراث فرهنگی به صورت شبانه روز عملکرد تاسیسات گردشگری استان را رصد کرده‌اند و تا دیروز بیش از ۱۷۰۰ مورد بازدید انجام شده است.

قادری گفت: خوشبختانه در این ایام کمترین شکایت را از تاسیسات گردشگری استان داشته‌ایم و با وجود نظارت‌ها شرایط بسیار مناسبی برای حضور مسافران نوروزی در استان فراهم شد .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حذف از المپیک میخ آخر را بر تابوت وزنه برداری ایرانمی‌زند

انتهای پیام/د