ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم. کیوان کاشفی در جلسه شصت و دوم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۲۵ دی) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد،  به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز اشاره […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم.

کیوان کاشفی در جلسه شصت و دوم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (۲۵ دی) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد،  به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز اشاره کرد و افزود: طی بررسی‌هایی که مرکز مطالعات و پژوهش‌های اتاق بازرگانی کرمانشاه انجام داد نیز  این کاهش بیکاری پیش‌بینی می‌شد.

وی با بیان اینکه نباید این کاهش بیکاری را با دیده شک و تردید بنگریم، زیرا این شیوه ارائه آمار بیکاری چند سال است که در سراسر کشور و برای همه استان‌ها با همین  روند انجام می‌شود، اظهار کرد: پایین آمدن نرخ بیکاری کرمانشاه را باید با دید مثبت بنگریم.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه معتقد است، اگرچه جایگاه کنونی که در بیکاری داریم هنوز مورد تایید نیست و باید وضعیت بهتری داشته باشیم، اما نباید فراموش کنیم نرخ بیکاری کرمانشاه نسبت به سال‌های قبل کاهش قابل توجهی داشته است.

برپایی مراسم روز ملی صادرات کرمانشاه طی هفته‌های آینده

کاشفی همچنین از برپایی مراسم روز ملی صادرات کشور طی چند روز گذشته هم یاد کرد که به دلیل شرایط بیماری کرونا زمان آن به تاخیر افتاده بود و تاکید کرد: بنا داریم با توجه به اینکه وضعیت کرمانشاه اکنون زرد است، مراسم روز ملی صادرات استان کرمانشاه را نیز طی یک یا دو هفته آینده برگزار کنیم..

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه صادرکنندگان کشور و خصوصا استان کرمانشاه طی  دو سال اخیر با سختی‌های بسیار زیادی مواجه بودند و آنطور که باید نتوانستیم به مشکلات آنها بپردازیم، یادآور شد: با وجود همه این مشکلات صادرکنندگان استان کرمانشاه طی ۹ ماهه امسال صادرات قابل توجهی داشتند که قابل تقدیر است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اهداء ۳۴۰ قلم تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی کرمانشاه

وی اضافه کرد: بنا داریم یک جلسه اختصاصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را نیز به زودی به بررسی مشکلات صادرات اختصاص دهیم.

به مشکلات بررسی تراکنش‌های بانکی توسط مالیات رسیدگی شود

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه سپس از گلایه برخی از فعالین اقتصادی در زمینه برخی مشکلات مالیاتی یاد کرد که در شوراهای حل اختلاف مالیاتی هم دیده می‌شود و گفت: مشکل اصلی آنجا است که بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۵ قانون مالیات کشور، مقرر شد سازمان امور مالیاتی بتواند تراکنش‌های بانکی را بررسی و از اطلاعات آن استفاده کند.

کاشفی افزود: از آنجایی‌که این مصوبه صرفا مربوط به سال ۱۳۹۵ به بعد است، اما گاهی شاهدیم امور مالیاتی تراکنش‌های بانکی سال‌های قبل از آن حتی گاهی تا سال ۱۳۹۱ را بررسی می‌کند، در حالیکه در آن سال‌ها هیچ ذهنیتی بین مودیان در زمینه بررسی تراکنش‌های بانکی وجود نداشته است.

وی این روند را غیرقانونی دانست و خواستار رسیدگی به این مشکل شد که فعالین اقتصادی را به شدت دچار چالش کرده است.

کاشفی اظهار کرد: بنا داریم موضوع را در قالب مکاتبه‌ای با امضا استاندار به معاون اول رئیس جمهور ارجاع دهیم تا در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور مطرح و بررسی شود تا ظرف یک یا دو ماه آینده شاهد حل این مشکل به صورت ملی باشیم.

لزوم  استفاده از ظرفیت شرکت‌های پخش در تنظیم بازار کرمانشاه

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه همچنین از بررسی مشکلات شرکت‌های پخش استان در جلسات قبلی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هم یاد کرد و ادامه داد: مصوبات خوبی در این زمینه داشتیم که شامل حل مشکل تامین سوخت خودروهای شرکت‌های پخش و همچنین تعیین تکلیف وضعیت کد پستی آنها بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
روز بدون فوت کرونا در کرمانشاه

به گفته کاشفی، همچنین مقرر شد مراکز پخش استان علاوه بر استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخل استان امکان تعامل با شرکت‌های پخش ملی را نیز فراهم کنند و به علاوه از ظرفیت این شرکت‌ها در ستاد تنظیم بازار استان استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه لازم است تعامل مناسبی بین شرکت‌های پخش و واحدهای خرده‌فروشی ایجاد شود تا هم به بهبود سیستم پخش کالاها کمک شود و هم شاهد کاهش هزینه‌ها باشیم.

انتهای پیام