آخرین اخبار

لزوم رفع اختلافات برای نصب دستگاه سی آرم در کنگاور

دی ۲۸, ۱۳۹۹

حسین امیری پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خریداری دستگاه سی آرم در شهرستان کنگاور اظهار کرد: نصب این دستگاه توسط سیستم شرکت نصاب مقدور بوده که به دلیل برخی اختلافات این شرکت با وزارت بهداشت به تعویق افتاده است.

وی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی ایران موافقت خود را در زمینه نصب این دستگاه اعلام کرده است، افزود: نصب این دستگاه توسط شرکت نصاب نیازمند رفع اختلافات میان وزارت بهداشت و شرکت مذکور بوده که به همین دلیل نامه‌ای توسط مسئول تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به معاونت درمان وزارت بهداشت ارسال شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور تصریح کرد: دستگاه سی آرم قادر به تشخیص دقیق محل شکستگی‌های استخوانی بدون ایجاد هرگونه برش یا عمل جراحی در بخش ارتوپدی را داشته که با استفاده از اطلاعات داده شده می‌توان پیچ، پلاک و یا پین را در محل شکستگی قرار داد.

امیری با اشاره به وجود تمامی رشته‌های تخصصی پزشکی در شهرستان کنگاور گفت: در برخی از رشته‌ها همچون قلب و عروق نسبت به سال‌های گذشته تعداد متخصصان مستقر در شبکه درمانی افزایش یافته و تمامی اعمال جراحی به جز مغز و اعصاب انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با مراجعه یک بیمار سکته مغزی به بیمارستان کنگاور در ساعات اولیه بروز بیماری، تزریق سریع داروی مربوطه توسط یکی از پزشکان مستقر در شهرستان انجام شد که این مورد اولین درمان قطعی سکته مغزی در شهرستان کنگاور است.

امیری افزود: یک دستگاه زباله سوز با ارزشی بیش از یک میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به شهرستان کنگاور اعطا شده که این دستگاه نصب و به منظور خنثی سازی زباله‌های پزشکی راه اندازی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
"شاهین" کرمانشاه دوباره قعر نشین شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×