ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها از امروز (۱۶ فروردین) خبر داد. جلیل بالایی در نشست خبری امروز (۱۶ فروردین) گفت: با پایان گرفتن ثبت نام داوطلبان شوراهای شهرها در اسفندماه سال گذشته، از امروز (۱۶ فروردین) ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها آغاز شده است. […]

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها از امروز (۱۶ فروردین) خبر داد.

جلیل بالایی در نشست خبری امروز (۱۶ فروردین) گفت: با پایان گرفتن ثبت نام داوطلبان شوراهای شهرها در اسفندماه سال گذشته، از امروز (۱۶ فروردین) ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها آغاز شده است.

وی افزود: این مرحله از ثبت نام داوطلبان به مدت یک هفته و تا تاریخ ۲۲ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

بالایی تصریح کرد: در این مرحله از ثبت نام نیز به دلیل شرایط کرونایی، تمام مراحل ثبت نام بصورت مجازی برگزار شده و نیاز به مراجعه حضوری داوطلبان به بخشداری ها نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: داوطلبان جهت ثبت نام می توانند نرم افزار ثبت نام را از سایت وزرات کشور و یا پورتال استانداری کرمانشاه بر روی گوشی یا سیستم رایانه خود دانلود کرده و ثبت نام را انجام دهند، همچنین داوطلبانی که امکان انجام این کار برای آنها مهیا نیست می توانند به کافی نت ها و یا دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و کار ثبت نام را انجام دهند.

بالایی خاطرنشان کرد: در تمام این روش‌ها متقاضیان مدارک ثبت نام را بارگذاری کرده و نیازی به مراجعه حضوری جهت تحویل مدارک نیست.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه یادآور شد: برخی افراد هم که اصرار به مراجعه حضوری دارند می توانند از ساعت هشت صبح تا ۱۸ بعدازظهر به بخشداری ها مراجعه کنند.

بالایی درخصوص مدارک لازم برای ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها گفت: عکس، کارت ملی، شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و مدرک تحصیلی برای ثبت نام داوطلبان الزامی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
گوترش: 130 کشور تاکنون یک دوز واکسن کرونا هم دریافت نکرده اند

وی یادآور شد: در بحث مدرک تحصیلی برای روستاهای با جمعیت زیر ۲۰۰ نفر تنها داشتن سواد خواندن و نوشتن کافی است و برای روستاها با جمعیت بیش از ۲۰۰ نفر داشتن مدرک دیپلم الزامی است.

بالایی در ادامه با بیان اینکه ۱۷۵۴ روستای استان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستاها هستند، گفت: از این تعداد ۱۷ روستا با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر شورای روستا با پنج عضو اصلی دارند و ۱۷۳۷ روستای دیگر که جمعیت کمتر از ۱۵۰۰ نفر دارند شورای روستا با سه عضو اصلی خواهند داشت.

وی یادآور شد: در صورت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تمام این ۱۷۵۴ روستای استان، در مجموع در این دوره ۵۲۹۶ نفر بعنوان عضو اصلی شوراهای روستا انتخاب خواهند شد.

بالایی با بیان اینکه هیات های اجرایی پس از اتمام مهلت ثبت نام داوطلبان کار بررسی صلاحیت ها را آغاز خواهد کرد، گفت: بر اساس قانون در خصوص داوطلبان شوراهای روستا اصل بر تایید صلاحیت افراد است، مگر در مواردی که هیات اجرایی تشخیص دهد صلاحیت فرد باید بررسی شود که در این صورت استعلام از مراجع چهارگانه اخذ خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به کوچک بودن محیط روستا، معتمدین که هیات های اجرایی را تشکیل می دهند به خوبی افراد و سابقه آنها را می شناسند و برای همین قانونگذار تعیین کرده که نیازی به گرفتن استعلام برای تمامی افراد نیست و تنها در مواردی که هیات اجرایی تشخیص دهد در خصوص برخی افراد این کار صورت می گیرد.

ثبت نام قطعی ۱۰۹۸ داوطلب انتخابات “شوراهای شهر” کرمانشاه/ نتایج اولیه تایید صلاحیت‌ها ۸ اردیبهشت اعلام می‌شود

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اتمام مهلت ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در اسفندماه سال گذشته گفت: در این دوره از ثبت نام داوطلبان در مجموع ۱۱۱۰ داوطلب در استان کرمانشاه ثبت نام کرده اند که از این تعداد ثبت نام ۱۰۹۸ نفر قطعی شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۸۸ نفر در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان کرمانشاهبستری هستند

وی افزود: این تعداد داوطلب برای کسب ۱۸۲ کُرسی شورا در ۳۴ شهر استان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به آمار داوطلبان به ترتیب در شهرهای کرمانشاه (۲۰ نفر به ازای هر کرسی)، سرپل ذهاب(۱۲.۵ نفر به ازای هر کرسی)، ، اسلام آبادغرب (یازده نفر به ازای هر کرسی)،و گیلانغرب (۱۰ نفر به ازای هر کرسی) شاهد بیشترین رقابت هستیم.

بالایی خاطرنشان کرد: کمترین میزان رقابت در استان هم مربوط به شهر گودین است که در این شهر ۱.۵ داوطلب به ازای هر کرسی شورای این شهر با هم به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه کار استعلام سوابق داوطلبان از مراکز چهارگانه در مهلت ۱۰ روزه آن انجام شده گفت: هم اکنون کار بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی در حال انجام است که تا ۲۲ فروردین ماه ادامه دارد.

بالایی خاطرنشان کرد: نتایج تایید بررسی صلاحیت ها توسط هیات های اجرایی در تاریخ ۲۲ فروردین ماه به هیات های نظارت ارجاع شده و هیات نظارت ظرف ۱۴ روز فرصت دارد کار بررسی صلاحیت ها را انجام دهد و با اتمام این مرحله، نتیجه اولیه تایید صلاحیت ها در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه از طریق فرمانداری ها به داوطلبان شوراهای شهر اعلام می شود.

انتهای پیام