جهانبخش حیدری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه تجمعات صورت گرفته به همراه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بازار شب عید و دورهمی‌ها در ایام تعطیلات نوروزی شهرستان اسلام آباد غرب را وضعیت قرمز کرونایی قرار داده است. وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان اسلام آباد غرب در […]

جهانبخش حیدری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه تجمعات صورت گرفته به همراه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بازار شب عید و دورهمی‌ها در ایام تعطیلات نوروزی شهرستان اسلام آباد غرب را وضعیت قرمز کرونایی قرار داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان اسلام آباد غرب در مسیر تردد استان‌های جنوبی که از نظر شیوع ویروس کرونا در شرایط مناسبی نیستند، قرار دارد سبب شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در این شهرستان شده است.

فرماندار اسلام آباد غرب با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان تصریح کرد: با قرمز شدن شرایط کرونا جلسه ستاد مدیریت کرونا در اسلام آباد غرب تشکیل و فعالیت مشاغل گروه ۲، سه و چهار و بازار این شهرستان ممنوع اعلام شده است.

حیدری خاطر نشان کرد: همچنین فعالیت تالارهای پذیرایی و برگزاری مجالس ختم و شادی که از کانون‌های شیوع کرونا هستند در این شهرستان ممنوع بوده و تیم‌های نظارتی بر رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۶ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری شده‌اند، بیان کرد: با بستری شدن این ۶ نفر تعداد موارد بستری در اسلام آباد غرب به ۴۴ نفر افزایش یافته است که از تعداد بستری‌ها سه نفر از بیماران در بخش ویژه بستری و یک بیمار با حال وخیم به دستگاه تنفس مصنوعی وصل است.

حیدری افزود: متأسفانه در شبانه روز گذشته سه نفر از مردم شهرستان اسلام آباد غرب به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا فوت کرده‌اند که نشان می‌دهد دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیشتر از گذشته توسط مردم را رعایت شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طرح‌های ملی با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت دولت قرار دارد

فرماندار اسلام آباد غرب بیان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها پرهیز کرده و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را به صورت جدی رعایت کنند.