به گزارش خبرگزاری مهر، ماموستا عبدالرحمن مرادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: به عقیده همه اندیشمندان اعم از حوزه دینی، روانشناسی و اجتماعی، انسان موجودی اجتماعی است و بدون حضور در اجتماع قادر به پاسخگویی به نیازهای متنوع زندگی خویش نیست. وی افزود: زندگی اجتماعی بر محور اصول، آداب، قوانین […]

به گزارش خبرگزاری مهر، ماموستا عبدالرحمن مرادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: به عقیده همه اندیشمندان اعم از حوزه دینی، روانشناسی و اجتماعی، انسان موجودی اجتماعی است و بدون حضور در اجتماع قادر به پاسخگویی به نیازهای متنوع زندگی خویش نیست.

وی افزود: زندگی اجتماعی بر محور اصول، آداب، قوانین و روابط تنظیم شده است بنابراین بخش بزرگی از احکام و قوانین عقلانی و اخلاقی به حوزه رفتار اجتماعی انسان و چگونگی ساماندهی ارتباطات آنان باز می‌گردد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: هدف اسلام به عنوان آخرین دین و پیام الهی برای بشریت، متعالی ساختن انسان در زندگی دنیوی و بالتبع، سعادت اخروی است.

مرادی خاطرنشان کرد: اجتماعی بودن انسان در متن خلقت و آفرینش او پی ریزی شده است، در آیه ۱۳ سوره حجرات ضمن یک دستور اخلاقی کلی، به فلسفه اجتماعی خاص انسان یعنی ملیت و قومیت که لازمه تشکیل اجتماع است با رعایت تقوا و شناخت همدیگر اشاره شده است.

وی گفت: آموزه‌های اسلامی آداب معاشرت را در محورهایی همچون معاشرت با خانواده، همسایگان، زیردستان، مسلمین و غیر مسلمین قرار داده و برای هر گروه بایدها و نبایدهایی با توجه به انواع معاشرت‌های انسانی، آئینی، مذهبی، شهروندی، دوستانه، خانوادگی، تجاری، سیاسی و فرهنگی طرح کرده است.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه خاطر نشان کرد: عدالت، صداقت، رعایت ادب و حرمت، نیکو صحبت کردن، خدمت رسانی، انفاق، خوش اخلاقی، نوع دوستی از جمله نکاتی هستند که در آداب معاشرت باید رعایت شوند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امنیت امروز را مدیون سپاه هستیم