معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان: حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی به منظور کنترل وزن و چاقی در طرح «کوچ» غربالگری شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ماشالله پروین با بیان اینکه طرح کوچ در مدارس روستایی و شهری سراسر استان اجرا می‌شود، گفت: در غربالگری که انجام […]

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان: حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی به منظور کنترل وزن و چاقی در طرح «کوچ» غربالگری شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ماشالله پروین با بیان اینکه طرح کوچ در مدارس روستایی و شهری سراسر استان اجرا حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی در طرح «کوچ» پایش شدندمی‌شود، گفت: در غربالگری که انجام داده ایم مشخص شد که ۷۰ درصد دانش آموزان توده بدنی طبیعی دارند و ۳۰ درصد دچار اضافه وزن و یا چاقی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دانش آموزان مناطق روستایی اضافه وزن کمتری نسبت به دانش آموزان شهری دارند، افزود: شیوع ویروس کرونا این اضافه وزن و چاقی را در بین دانش آموزان تشدید کرده است به طوریکه قبل از کرونا ۱۹ درصد دانش آموزان اضافه وزن داشتند و اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

پروین خاطرنشان کرد: امسال برنامه ریزی شده ۳ درصد اضافه وزن دانش آموزان کاهش یابد که در صورت نزولی بودن شیوع کرونا این آمار فراتر خواهد رفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اضافه وزن پسران از دختران بیشتر است، گفت: برای دانش آموزانی که اضافه وزن دارند برنامه‌های تغذیه‌ای و ورزشی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی افزود: در این طرح نیازمند همکاری والدین هستیم تا برنامه‌های تغذیه‌ای و ورزشی دانش آموزان طبق برنامه‌های تعیین شده پیش برود.

پروین یاداور شد: در برنامه آموزشی دانش اموزان در هفته دو ساعت تربیت بدنی گنجانده شده که در سند تحول بنیادین به سه ساعت افزایش خواهد یافت.

استان کرمانشاه ۳۲۸ هزار و ۹۲۱ نفر دانش آموز دارد که از این تعداد ۳۲۳ هزار و ۴۰۰ نفر به منظور غربالگری در طرح «کوچ» در سامانه سناد ثبت نام شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هر 2 ساعت یک کرمانشاهی براثر کرونا درگذشت