معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان: حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی به منظور کنترل وزن و چاقی در طرح «کوچ» غربالگری شدند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ماشالله پروین با بیان اینکه طرح کوچ در مدارس روستایی و شهری سراسر استان اجرا می‌شود، گفت: در غربالگری که انجام […]

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان: حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی به منظور کنترل وزن و چاقی در طرح «کوچ» غربالگری شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ماشالله پروین با بیان اینکه طرح کوچ در مدارس روستایی و شهری سراسر استان اجرا حدود ۹۹ درصد دانش آموزان کرمانشاهی در طرح «کوچ» پایش شدندمی‌شود، گفت: در غربالگری که انجام داده ایم مشخص شد که ۷۰ درصد دانش آموزان توده بدنی طبیعی دارند و ۳۰ درصد دچار اضافه وزن و یا چاقی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دانش آموزان مناطق روستایی اضافه وزن کمتری نسبت به دانش آموزان شهری دارند، افزود: شیوع ویروس کرونا این اضافه وزن و چاقی را در بین دانش آموزان تشدید کرده است به طوریکه قبل از کرونا ۱۹ درصد دانش آموزان اضافه وزن داشتند و اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

پروین خاطرنشان کرد: امسال برنامه ریزی شده ۳ درصد اضافه وزن دانش آموزان کاهش یابد که در صورت نزولی بودن شیوع کرونا این آمار فراتر خواهد رفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اضافه وزن پسران از دختران بیشتر است، گفت: برای دانش آموزانی که اضافه وزن دارند برنامه‌های تغذیه‌ای و ورزشی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی افزود: در این طرح نیازمند همکاری والدین هستیم تا برنامه‌های تغذیه‌ای و ورزشی دانش آموزان طبق برنامه‌های تعیین شده پیش برود.

پروین یاداور شد: در برنامه آموزشی دانش اموزان در هفته دو ساعت تربیت بدنی گنجانده شده که در سند تحول بنیادین به سه ساعت افزایش خواهد یافت.

استان کرمانشاه ۳۲۸ هزار و ۹۲۱ نفر دانش آموز دارد که از این تعداد ۳۲۳ هزار و ۴۰۰ نفر به منظور غربالگری در طرح «کوچ» در سامانه سناد ثبت نام شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بحران کم آبی دامن جنوب شهر کرمانشاه را گرفت