آخرین اخبار

حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست

دی ۲۸, ۱۳۹۹

استاندار کرمانشاه: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و خانواده‌ها از این بابت نگرانی نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که امروز (۲۷ دی) با حضور رئیس حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیستجمهور و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ اظهار داشت: از مردم کرمانشاه به خاطر رعایت مناسب دستورالعمل‌ها در طرح هوشمند ممنوعیت و محدودیت‌های کرونایی قدردانی می‌کنیم و شرایط خوب این ایام محصول همکاری‌های مردم است.

وی با بیان اینکه شرایط حال حاضر کاملا شکننده است، افزود: متاسفانه بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی تست‌های مثبت کرونایی دوباره روند افزایشی پیدا کرده و اگر مردم رعایت نکنند بی گمان استان کرمانشاه گرفتار موج چهارم اپیدمی کرونا می‌شود.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: اگر وضعیت این بیماری در استان حاد شود، مجبور هستیم برای حفظ سلامت مردم دوباره محدودیت‌ها وممنوعیت‌های کرونایی را برقرار کنیم و این شرایط به ضرر اقتصاد استان خواهد بود.

بازوند همچنین به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا، حضور دانش آموزان در مدارس کاملاً اختیاری است و هیچ اجباری برای حضور دنش آموزان در کار نیست، بنابراین خانواده‌ها از این بابت نگرانی نداشته باشند.

 

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حال حاضر شهرستانهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب، قصرشیرین، دالاهو، ثلاث باباجانی، روانسر،هرسین، صحنه و کنگاور در وضعیت آبی (کم خطر) بیماری کرونا قرار دارند و شهرستانهای سرپل ذهاب، گیلانغرب، پاوه، جوانرود و سنقر و کلیایی نیز در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
به علائم اومیکرون حساس باشید/از آبریزش تا سردرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×