امسال۷۰۰ هکتار از اراضی شیبدار استان کرمانشاه به کشت انواع محصولات باغی اختصاص یافته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: ۳۴ هزار هکتار معادل ۸۰ درصد از اراضی باغی استان کرمانشاه در مناطق شیبدار واقع شده است. منصور احمدی با بیان […]

امسال۷۰۰ هکتار از اراضی شیبدار استان کرمانشاه به کشت انواع محصولات باغی اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: ۳۴ هزار هکتار معادل کشت محصولات باغی در ۷۰۰ هکتار از اراضی شیبدار کرمانشاه۸۰ درصد از اراضی باغی استان کرمانشاه در مناطق شیبدار واقع شده است.

منصور احمدی با بیان اینکه شهرستان صحنه با ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار بیشترین سطح زیرکشت باغات استان را دار می‌باشد، افزود: کمترین سطح باغات نیز با ۷۰۰ هکتار مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است.

وی با اشاره به اینکه همه‌ی محصولات باغی به جز محصولات مناطق گرمسیری همچون مرکبات و خرما در اراضی شیب دار قابل کشت است، خاطرنشان کرد: کشت محصول در این اراضی به دلیل موقعیت جغرافیایی استان و قرار گرفتن در مناطق کوهستانی رواج دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه استفاده‌ی بهینه از منابع آب و خاک، تولید پایدار، افزایش نفوذ عمقی آب، کاهش ریزگردها، کاهش روان آب و سیلاب و توسعه‌ی آبخیز داری و آبخوان داری را از مزایای این نوع کشت عنوان کرد.

۴۲ هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه به کشت محصولات باغی اختصاص دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف مواد محترقه ی غیرمجاز در اسلام آباد غرب