معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ابلاغ الزامی بودن پیوست فرهنگی برای همه پروژه‌ها، اظهار کرد: بحث پیوست‌نگاری فرهنگی قبل و حین اجرای پروژه‌ها ضرورت دارد و در تدوین پیوست فرهنگی پیاده راه مدرس باید مسأله‌ی گردشگری و توقف گاه‌های فرهنگی در نظر گرفته شود. مدیرکل روابط عمومی […]

معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ابلاغ الزامی بودن پیوست فرهنگی برای همه پروژه‌ها، اظهار کرد: بحث پیوست‌نگاری فرهنگی قبل و حین اجرای پروژه‌ها ضرورت دارد و در تدوین پیوست فرهنگی پیاده راه مدرس باید مسأله‌ی گردشگری و توقف گاه‌های فرهنگی در نظر گرفته شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه نیز در این نشست گفت: پروژه پیاده‌راه‌سازی مدرس بسترسازی مناسب برای اجرای مسائل فرهنگی را دارد.

امیر دولتشاهی تصریح کرد: در صورت تدوین پیوست فرهنگی، میزان اثربخشی این پروژه در ایجاد نشاط و شادابی مؤثر خواهد بود؛ همچنین باید به آگاهی بخشی همشهریان و تکمیل داده هایشان در زمینه‌هایی نظیر اینکه مساله ترافیک و اینکه بدانیم این حجم ترافیک به کدام مسیر‌ها هدایت خواهد شد و پارکینگ‌هایی برای آن احداث شود با استفاده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی، صدا و سیما و نیز برپایی بازدید‌های میدانی گروه‌ها و اقشار و اصناف از پروژه و اهداف و مسیر اجرای آن روشن سازی کنیم.

مدیر پروژه احداث پیاده راه مدرس نیز در جلسه‌ای مشترک با سازمان فرهنگی با تأکید بر اینکه احداث “پیاده راه” رونق را به خیابان مدرس بازمی‌گرداند، به پروژه “پیاده‌راه” و «بی. آر. تی» مدرس پرداخت و گفت: یکی از مطالبات به حق مردم و نیز یکی از نیاز‌های شهر کرمانشاه بر اساس مطالعات به‌عمل‌آمده، احداث پیاده‌راه در محور خیابان مدرس است که با دستور دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه در دست انجام می‌باشد.

مهندس لر زنگنه ادامه داد: این امر در این منطقه یک ضرورت است و شرایط خیابان مدرس برای احداث پیاده‌راه مناسب و ضروری است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیش بینی بارش برف و باران در کرمانشاه

وی با اشاره به ارزش تاریخی و نقش اجتماعی خیابان مدرس در شهر کرمانشاه، تأکید کرد: احداث پیاده‌راه در این خیابان موجب امنیت بیشتر و رونق اقتصادی برای کسبه خواهد شد.

لر زنگنه در پایان بابیان اینکه بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده، در دو طرف این خیابان پیاده‌راه و در وسط خط BRT احداث خواهد شد بر دغدغه پیوست فرهنگی در این پروژه تاکید نمود.