به دلیل صرفه اقتصادی و نیاز آبی کم، امسال دانه روغنی کاملینا در سطح ۲۲ هکتار از مزارع استان کرمانشاه کشت شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به زودرس بودن گیاه کاملینا و برداشت آن در اردیبهشت ماه، امکان […]

به دلیل صرفه اقتصادی و نیاز آبی کم، امسال دانه روغنی کاملینا در سطح ۲۲ هکتار از مزارع استان کرمانشاه کشت شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به زودرس بودن گیاه کشت «کاملینا» در مزارع کرمانشاهکاملینا و برداشت آن در اردیبهشت ماه، امکان کشت دوم در مزارع زیر کشت این محصول وجود دارد که این موضوع می‌تواند در ترغیب کشاورزان به کشت کاملینا و بهره مندی از مزایای اقتصادی آن اثر گذار باشد.

هوشیار افزود: روغن کاملینا جز با کیفیت‌ترین روغن‌ها است که ۴۰ درصد امگا ۳ و ۲۰ درصد امگا ۶ دارد و ۹۵ درصد اسید‌های چرب اشباع مفید در روغن آن موجود است.

وی خاطرنشان کرد: روغن کاملینا علاوه بر مصرف خوراکی مصرف دارویی نیز دارد، ضمن اینکه کنجاله این گیاه نیز می‌تواند به عنوان غذایی مناسب برای دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: با توجه به سابقه کم و تنها گذشت سه سال از معرفی گیاه کاملینا برای کشت در برنامه زراعی استان کرمانشاه، این محصول امسال در سطح ۲۲ هکتار از اراضی کشاورزی کشت شده است.

هوشیار افزود: با توجیه کشاورزان کرمانشاهی در مورد مزایای کشت کاملینا سطح زیر کشت این گیاه در استان توسعه می‌یابد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین تغییرات قیمت‌ طلا و ارز در بازار (۱۹ بهمن)