به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در حاشیه این رزمایش گفت: فرمانده عملیات میدانی امداد و نجات با جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران نیز به عهده مدیریت ستاد بحران شهرستان روانسر بود. جلیل بالایی افزود: آنچه که این رزمایش را متفاوت کرده بود این است […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در حاشیه این رزمایش گفت: فرمانده عملیات میدانی امداد و نجات با جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران نیز به عهده مدیریت ستاد بحران شهرستان روانسر بود.

جلیل بالایی افزود: آنچه که این رزمایش را متفاوت کرده بود این است که برخلاف دیگر رزمایش‌ها هیچ برنامه ریزی و تقسیم کاری صورت نگرفته بود و در لحظه اعلام شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در کمتر از ۱۲ دقیقه اعضای ستاد بحران در فرمانداری مستقر و در کمتر از ۱۰ دقیقه نیرو‌های عملیاتی در محل حادثه حضور پیدا کردند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اضافه کرد: مسئله حایز اهمیتی که برای اولین بار در این رزمایش شاهد آن بودیم، ورود تجهیزات جدید به ویژه در زمینه زنده یابی بود که مهمترین مسئله امداد و نجات است و دیگری حضور بانوان امدادگر بود که در این مانور حضور موثرتری داشتند.

او با بیان اینکه نقاط قوت و ضعف این رزمایش بررسی خواهد شد، افزود: در مجموع حضور دستگاه‌ها و آمادگی آن‌ها بسیار مناسب بود و بکارگیری تجهیزات و امکانات و همکاری بین بخشی دیگر دستگاه‌ها مثبت ارزیابی می‌شود.

سعدی مصطفی زاده فرماندار شهرستان روانسر هم با اشاره به اینکه در این مانور هم افزایی و همکاری خوبی بین دستگاه‌های عضو ستاد بحران بوده است گفت: این انسجام مدیریتی و آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان موجب کاهش خسارت‌ها در مواقع بحران خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز گفت: این رزمایش با وقوع زلزله فرضی ۳/۶ ریشتر در ساعت ۹ صبح برگزار شد که جمعیت هلال احمر بلافاصله سه تیم ارزیاب را به منطقه اعزام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
استقبال کرمانشاهیان از رویداد بزرگ گلاریژان

فرزین معتمدی افزود: سه تیم امداد و نجات از شهرستان روانسر و تیم‌های مداد و نجات شهرستان‌های پاوه و جوانرود و مرکز استان، نیز به منطقه اعزام و تیم جستجوی زنده یاب نیز در منطقه مستقر شد.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های متولی امدادرسانی وظایف خود را به خوبی انجام دادند و چادر‌هایی در منطقه امن برای اسکان مصدومین فرضی راه اندازی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه گفت: هدف از مانور صفر لحظه‌ای ارتقا سطح عملیاتی تیم‌های مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر بود که با سرعت در منطقه حاضر شدند.