کارگاه فرهنگی «عفاف و حجاب»  برگزار می‌شود
کارگاه فرهنگی «عفاف و حجاب»  برگزار می‌شود
  • فرنیوز 1
  • 28 دی 1399
  • ۰

در کرمانشاه

کارگاه فرهنگی عفاف و حجاب با همکاری کانون دانشجویی و بسیج دانشجوییمرکز علمی ــ کاربردی هلال احمر کرمانشاه در فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،حجت‌الاسلام افشین کلات‌پور، مدرس حوزه و دانشگاه گفت:  یکی از مهم‌ترین راه‌های کارگاه فرهنگی «عفاف و حجاب»  برگزار می‌شودتهاجم استکبار جهانی به کشور، ترویج فرهنگ بی‌بند و باری با بهره‌گیری از ابزار‌های ضدفرهنگی است و یکی از اهداف برپایی این کارگاه بیان نقش مهم فرهنگ حجاب و عفاف برای مقابله با جنگ نرم است چراکه هر یک از ما در برابر این موضوع مسئول هستیم و برگزاری این کارگاه بخش کوچک از کاری است که ما باید انجام دهیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد استان کرمانشاه درخصوص بحث‌هایی که در این کارگاه بدان پرداخته خواهد شد، افزود: شبهات وارد به حوزه عفاف و حجاب از منظر آیات و رویات و فضای جامعه در این خصوص نقد و بررسی می‌شود.

حجت‌الاسلام کلات‌پور تصریح کرد: مسئله عفاف و حجاب یک اعتقاد دینی و هنجار اجتماعی و فرهنگی در کشور ما است و این امر یک بحث فطری است بدون اینکه به فردی آموزش داده شود و تنها در دین اسلام توصیه به عفاف و حجاب نشده و در ادیان دیگر این امر مسئله‌ای انسانی است و افرادی که پایبندی خاص به دین نداشته‌اند نیز این امر را رعایات کرده‌اند.

او در پایان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص حجاب، گفت: قطعاً با کار فرهنگی و برگزاری کارگاه و نشست‌های تخصصی در این خصوص در نهادینه کردن فرهنگ حجاب می‌توان تأثیرات خوبی ایجاد کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قیمت‌ طلا، سکه، دلار و یورو امروز ۹ بهمن ماه ۱۳۹۹

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط