درجوانرود نشست کمیته آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری جوانرود و ادارات عضوکارگروه درفرمانداری این شهرستان برگزارشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،  مصطفی رجبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارجوانرودگفت: تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حادپرندگان دراین شهرستان مشاهده نشده است. مصطفی رجبی افزود: شهرستان جوانرودآماده مقابله با […]

درجوانرود

نشست کمیته آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری جوانرود و ادارات عضوکارگروه درفرمانداری این شهرستان برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،  مصطفی رجبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارجوانرودگفت: تاکنون نشست کمیته آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزارشدموردی از آنفلوانزای فوق حادپرندگان دراین شهرستان مشاهده نشده است.

مصطفی رجبی افزود: شهرستان جوانرودآماده مقابله با آنفلوانزای فوق حادپرندگان است ودراین راستا اداره های   شبکه بهداشت ودرمان، محیط زیست، بخشداران و دهیاران وادارات عضوکارگروه، شبکه دامپزشکی را در امر پیشگیری و مقابله با این بیماری همراهی می‌کنند.

وی اظهارداشت: فرهنگ سازی مهمترین راه پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان است ومسئولان شهرستان برای فرهنگ سازی تمام تلاش خودرا به کارگرفته اند.

در ادامه این جلسه، مدیرشبکه دامپزشکی شهرستان جوانرود نیز گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما، موضوع شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کانون‌های تجمع پرندگان و مرغداری‌ها به عنوان یکی از مسائل جدی شهرستان جوانرود مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که این بیماری علاوه بر وارد کردن خسارات زیاد به پرورش دهندگان، مخاطرات بسیاری برای انسان به همراه دارد.

احمدامیری در خصوص راه‌های شیوع و پیشگیری از بیماری فوق حاد پرندگان مطلبی بیان کردوافزود: پرندگان وحشی آبزی به عنوان مهمترین ذخایر طبیعی ویروس آنفلوانزا محسوب می‌شوند وبوسیله آن‌ها ویروس از یک نقطه به نقطه دیگری حمل واز طریق بزاق، و فضله بیماری به پرندگان اهلی و کسانی که با پرندگان تماس دارند منتقل می‌شود.

فرهنگ سازی، برگزاری کلاس آموزشی در روستا‌های بالای ۱۰۰ خانوار وجلوگیری از پرورش پرندگان وحشی برای قاچاق از مهمترین مصوبات این نشست بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امام جمعه کرمانشاه: استقلال نیروهای مسلح ایران در هیچ کشوریوجود ندارد