از طریق ویدئو کنفرانس و همزمان با چند استان دیگر صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس و همزمان با چند استان دیگر رئیس بنیاد مستضعفان کشور پروژه بزرگ دامپروری در ماهیدشت کرمانشاه را افتتاح کرد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، صبح امروز و با حضور سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، ۵ طرح […]

از طریق ویدئو کنفرانس و همزمان با چند استان دیگر

صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس و همزمان با چند استان دیگر رئیس بنیاد مستضعفان کشور پروژه بزرگ دامپروری در ماهیدشت کرمانشاه را افتتاح کرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، صبح امروز و با حضور سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، ۵ طرح دامپروری در پروژه بزرگ دامپروری در ماهیدشت کرمانشاه به بهره برداری رسیداستان‌های کردستان، اصفهان، مرکزی و کرمانشاه، به صورت همزمان افتتاح شد.

در این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانسی و همزمان در ۵ منطقه قروه کردستان، ماهیدشت کرمانشاه، نظنز و اردستان اصفهان و همچنین اراک در استان مرکزی برگزار شد، این پروژه‌ها به بهره برداری رسیدند.

 

بنیاد مستضعفان برای احداث و راه اندازی این ۵ پروژه، بالغ بر ۳۴۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده و با افتتاح این پروژه ها، سالانه ۷۴ هزار تن به ظرفیت تولید شیر کشور، ۵۹ هزار تن به ظرفیت تولید خوراک دام و ۳۷۰۰ تن به ظرفیت تولید گوشت زنده کشور اضافه می‌شود.

این پروژه‌ها که عمدتا در مناطق محروم کشور به بهره برداری رسیده است، امکان اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر از نیرو‌های بومی این مناطق فراهم کرده است.

در پروژه گاوداری ۶ هزار راسی ماهیدشت در کرمانشاه که امروز به بهره برداری رسید، با سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومانی  و تولید سالانه ۳۷ هزار تن شیر، امکان اشتغال برای ۴۲۵ نفر را فراهم کرده است.

 

این مجموعه سالانه ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن به ظرفیت تولید خوراک دام کشور اضافه خواهد کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توسعه مرزهای تجاری نیازمند نگاه ملی است