به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جبار گوهری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه شد و در مراسمی بدون حضور رسانه‌ها از زحمات امید قادری مدیرکل پیشین تقدیر به عمل آمد. تغییر مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در شرایطی انجام شد که پس از اتفاقات […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جبار گوهری سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه شد و در مراسمی بدون حضور رسانه‌ها از زحمات امید قادری مدیرکل پیشین تقدیر به عمل آمد.

تغییر مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در شرایطی انجام شد که پس از اتفاقات زمستان سال گذشته سایت ساحت کرمانشاه، رسانه نزدیک به اصلاح‌طلبان و دولت در کرمانشاه از دفاع محکم استاندار کرمانشاه از عملکرد مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد و نوشت مدیریت ارشد استان کرمانشاه وی را “مدیری لایق و متعهد و کاردان” خطاب قرار داده است.

حاشیه‌های اقدامات مدیرکل قبلی میراث فرهنگی کرمانشاه از زمستان سال ۱۳۹۹ آغاز شد که انتشار کلیپ مبتذل در مکان تکیه تاریخی معاون الملک کرمانشاه سبب اعتراض‌های مردمی نسبت به این رویداد شد زیرا مدیریت این مکان بر عهده میراث فرهنگی است و در یک قرن گذشته محل برگزاری روضه سیدالشهدا(ع) بوده است.

در ادامه با فرافکنی‌های مدیرکل قبلی، مردم مجبور به تجمع در مکان تکیه معاون الملک شدند که این تجمع با حضور بازرسان ویژه وزیر میراث فرهنگی برای بررسی اتفاقات کرمانشاه همراه شد و مردم معترض خواستار برخورد با عوامل انتشار این کلیپ مبتذل بودند.

با ورود دادستان کرمانشاه به ماجرای تکیه معاون الملک عوامل سازنده این کلیپ مبتذل بازداشت شدند اما رسانه‌های انقلابی کرمانشاه خواستار برخورد با توطئه بزرگتری با عنوان نفوذ فرهنگی دشمن شدند زیرا کلیپ‌های مبتذل متعددی با محوریت مکان‌های مذهبی ساخته و توزیع شده بود.

در آن زمان توسلی‌زاده رئیس کل دادگستری کرمانشاه گفت: در موضوع نفوذ و شبیخون فرهنگی دشمن که مقابله با آن از منویات مقام معظم رهبری و رئیس دستگاه قضا است با هیچ فردی تعارف نداریم و قاطعانه با آمران و‌ مجریان ناهنجاری‌های مذهبی و اجتماعی برخورد خواهیم کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
وقوع زمین لرزه ۴.۹ ریشتری در قصرشیرین

مجموعه اقدامات و روشنگری‌های رسانه‌های انقلابی در استان کرمانشاه منجر به حساسیت بیشتر مسئولان نسبت به توطئه نفوذ فرهنگی دشمن شد. هر چند اقدامات مسئولان قضایی در این رابطه تأثیرگذار بوده است اما پرونده نفوذ فرهنگی دشمن در کرمانشاه همچنان مفتوح است.

مراسم معارفه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه روز گذشته بدون حضور رسانه‌ها برگزار شد که از سوی وزارت میراث فرهنگی محمد عظیمی‌پناه سرپرست دفتر امور مجلس و هماهنگی استان‌های این وزارتخانه مسئول ابلاغ حکم بوده است.

بر اساس متن ارسالی توسط روابط عمومی میراث فرهنگی کرمانشاه، جبار گوهری سرپرست این اداره کل در مراسم معارفه خود گفته است: مجموعه میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از ظرفیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که باید به کار گرفته شوند.

گوهری افزوده است که در کرمانشاه همه پتانسیل‌های لازم به لحاظ نیروی انسانی و ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی برای توسعه فراهم است، اگر یک هماهنگی میان این ظرفیت‌ها صورت گیرد اتفاق بزرگی در استان شکل می‌گیرد و برنامه و هدف وی در اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه استفاده حداکثری از همه این پتانسیل‌ها به نحو احسن است.

انتهای پیام/۸۳۱/ح