ایسنا/کرمانشاه با آغاز اولین روز ماه رمضان هنوز قیمت زولبیا و بامیه در کرمانشاه نهایی نشده و اتحادیه صنف قنادان و سازمان صمت استان بر سر قیمت آن به توافق نرسیده اند. محمدرضا ناصری رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هنوز توافقی در زمینه قیمت زولبیا و بامیه […]

ایسنا/کرمانشاه با آغاز اولین روز ماه رمضان هنوز قیمت زولبیا و بامیه در کرمانشاه نهایی نشده و اتحادیه صنف قنادان و سازمان صمت استان بر سر قیمت آن به توافق نرسیده اند.

محمدرضا ناصری رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه هنوز توافقی در زمینه قیمت زولبیا و بامیه برای رمضان امسال در کرمانشاه صورت نگرفته، گفت: قیمت پیشنهادی ما ۴۵ هزار تومان برای هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک است، اما سازمان صمت استان آن را قبول ندارد و قیمت ۳۵ هزار تومان را برای هر کیلو پیشنهاد داده که با این افزایش هزینه‌ها برای قنادان صرفه اقتصادی ندارد.

وی با بیان اینکه اکثر اقلام مورد نیاز پخت زولبیا و بامیه تا چند ۱۰۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته، عنوان کرد: شکر سال گذشته کیلویی ۴۳۰۰ تومان بود و امسال کیلویی یازده هزار و ۵۰۰ تومان به دست ما می‌رسد. قیمت یک کیلو روغن نیز از هفت هزار تومان در سال گذشته اکنون به حدود ۲۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه افزود: قیمت جعبه شیرینی هم سال گذشته کیلویی پنج هزار تومان بود اما اکنون درب کارخانه کیلویی ۳۴ هزار تومان است که با هزینه نایلون، نخ و … به بیش از ۴۰ هزار تومان هم  خواهد رسید.

ناصری با بیان اینکه با وجود این افزایش هزینه‌های چند ۱۰۰ درصدی قیمت پیشنهادی اتحادیه برای زولیا و بامیه حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته، ادامه داد: متاسفانه تا کنون با این قیمت موافقت نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین جزئیات از حادثه ریزش یک ساختمان در نوسود/ اعزام بالگرد و سگ‌های زنده‌یاب+ فیلم

وی تاکید کرد: این در حالی است که قیمت زولبیا و بامیه در تهران کیلویی ۴۸ هزار تومان اعلام شده و اتحادیه‌های شهرستانی می‌توانند قیمت خود را سه تا چهار درصد کمتر از این قیمت تعیین کنند.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه ابرازامیدواری کرد، هرچه زودتر توافقی در زمینه قیمت زولبیا و بامیه در کرمانشاه صورت بگیرد تا امکان تخلف و نابسامانی در قیمت‌ها رخ ندهد.

انتهای پیام