به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امیر ظهرابی معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص وضعیت بارش در سطح استان و احتمال وقوع خشکسالی با اشاره به کاهش نزولات جوی گفت : میانگین بارش‌ها در سطح استان نسبت به بازه بلند مدت ۲۷ درصد کاهش داشته است. او با اشاره به اینکه […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امیر ظهرابی معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص وضعیت بارش در سطح استان و احتمال وقوع خشکسالی با اشاره به کاهش نزولات جوی گفت : میانگین بارش‌ها در سطح استان نسبت به بازه بلند مدت ۲۷ درصد کاهش داشته است.

او با اشاره به اینکه با مدیریت مصرف دچار مشکل جدی در تامین آب شرب نخواهیم شد، گفت : هدف ما افزایش تاب‌آوری سیستم‌های آبرسانی است به گونه‌ای که اگر خشکسالی باشد مردم با مشکل کمتری با توجه به وضعیت بیماری کرونا مواجه شوند.

او این تدابیر را شامل اصلاح و توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب، احداث مخازن آب شرب و سایر اقدامات پیشگیرانه دانست.

او افزود: در سایر مناطق استان به ویژه در مناطق شرقی در صورت اصلاح نشدن نوع کشت محصولات کشاورزی مشکلات جدی در کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خواهیم داشت.

معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به مشکل آب شرب شهر‌های پاوه و جوانرود، گفت: عملیات اجرایی تامین آب و آبرسانی به این ۲ شهر از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان انجام شده و به زودی مشکل آب شرب این شهر‌ها برطرف می‌شود.

ظهرابی افزود: به زودی با تامین آب شهر پاوه از سراب «هانی کوان» بخش عمده مشکلات مردم این شهر مرتفع خواهد شد.

او ادامه داد: پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان به منظور تامین کسری آب شرب شهر جوانرود در دست اجراست که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

او خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های نیمه کاره آبرسانی در روستا‌ها شد و گفت: پیش‌بینی شرکت آب و فاضلاب بیانگر این است که در حداقل ۳۵۰ روستا نیاز به آبرسانی سیار داریم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز بارش برف و باران از عصر امروز در کرمانشاه

او خواستار همکاری بیش از گذشته دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی مدیریت بحران در زمینه آبرسانی سیار روستایی شد .

انتهای پیام/د