سرویس کرمانشاه _ فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در راستای توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی با همتای عراقی خود، در پایانه مرزی خسروی ایران، ملاقات کرد. به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی استان کرمانشاه؛ به منظور ارتقای تعاملات، توسعه و گسترش مناسبات و تقویت حسن روابط مرزی دو […]

دیدار دیپلماتیک کلانتران مرزی قصرشیرین و سلیمانیه

سرویس کرمانشاه _ فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین در راستای توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی با همتای عراقی خود، در پایانه مرزی خسروی ایران، ملاقات کرد.

به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی استان کرمانشاه؛ به منظور ارتقای تعاملات، توسعه و گسترش مناسبات و تقویت حسن روابط مرزی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، سرهنگ “جهانگیر قادری” کلانتر مرزی جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرزی قصرشیرین، با سرتیپ “بکر شاکر محمود” کلانتر مرزی دولت جمهوری عراق در منطقه “سلیمانیه” و هیئت همراه در پایانه مرزی خسروی ایران ملاقات کرد.

سرهنگ “قادری” مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین ضمن تأکید بر تقویت همبستگی و تعامل هر چه بیشتر بین طرفین و حل و فصل مشکلات مرزی به صورت دو جانبه، بیان داشت: این ملاقات، در راستای همکاری برای تأمین امنیت در نوار مرزی، مبارزه با قاچاق کالا، سلاح و مهمات و مشروبات الکلی، احشام و امنیت کامیون های حمل سوخت ایرانی در خاک کشور عراق، توجیه شرکت های فعال در دو سوی مرز و پوشش خلأهای مرزی صورت گرفته است که نتایج خوب و قابل قبولی برای هر دو کشور دوست و همسایه به همراه دارد.

وی همچنین در خصوص مبارزه علیه متجاوزان مرزی و فعالیت گروهک های تروریستی نظیر داعش، پژاک و سایر معاندان، از مرزبانی جمهوری عراق خواستار افزایش گشت های شبانه روزی و اقدامات کنترلی در آن سوی مرز شد و خاطرنشان کرد: دولت عراق در مبارزه علیه تروریسم و تأمین امنیت نوار مرزی با جمهوری اسلامی ایران در سنگری واحد قرار دارد و با توجه به اشتراکات زیاد بین دو کشور، همکاری های دو جانبه باید بیش از پیش افزایش یابد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک دفتر پیشخوان دولتی در کرمانشاه به تعزیرات معرفیشد

سرتیپ “بکر شاکر محمود” کلانتر مرزی دولت عراق در منطقه “خانقین و مندلی” نیز در این  جلسه، ضمن تشکر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط دوستانه و تعاملات بیشتر در خصوص رفع هرگونه موانع و مشکلات تأکید و از حسّن همکاری مرزبانان جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر کرد.