سرویس کرمانشاه_ مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: کسانی که مدیریت سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم انتخاب کرده اند برای دریافت سود سهام عدالت حتما باید درسامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند. به گزارش خبرنگار کرُدپرس؛ امیر حمزه حیدریان مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه در نشست خبری […]

ضرورت ثبت نام در سامانه سجام برای دریافت سود سهام عدالت

سرویس کرمانشاه_ مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه گفت: کسانی که مدیریت سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم انتخاب کرده اند برای دریافت سود سهام عدالت حتما باید درسامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند.

به گزارش خبرنگار کرُدپرس؛ امیر حمزه حیدریان مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه در نشست خبری دوشنبه ۲۲ دی ماه گفت: از ابتدای سال مدیریت سهام عدالت به دارندگان سهام واگذار شد که در استان کرمانشاه هفتصد هزار نفر مدیریت سهام به روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش از این مدیریت و انجام امور سهام عدالت به دست سازمان خصوصی بود ولی ازابتدای سال همه این امور به سازمان بورس و اوراق بها دار واگذار شد؛ سازمان بورس سامانه سجام را به عنوان راه ارتباطی خود و مردم معرفی کرد.

حیدریان ادامه داد: به همین دلیل همه افراد دارای سهام عدالت به روش غیرمستقیم باید در سامانه سجام ثبت نام کنند؛ تا اطلاعات آنها در دسترس سازمان بورس قرار بگیرد و درصورتی که در سامانه سجام ثبت نام نکنند نمی توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند و یا سهام عدالت خودرا بفروشند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گفت: در هر استان شرکتی تحت عنوان شرکت سهام عدالت استانی تاسیس می شود و مدیریت سهام افرادی که روش غیرمستقیم رو انتخاب کردند بر عهده آن است. در واقع مدیریت سهام هر استان درهمان استان انجام می شود.

حیدریان  با اشاره به این مسئله که اکثر افرادی که روش غی مستقیم را انتخاب کردند اکثر از کشاوزان و یا دهک های  پایین جامعه هستند؛ گفت: باتوجه به اینکه رفت و آمد و یا انجام ثبت نام در سامانه برای کشاوزان سخت است، ما با دهیاران هماهنگ کردیم تا ثبت نام را به صورت رایگان و آنلاین  برای کشاوزان  انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هماهنگ شده تا ثبت نام در سامانه سجام را برای مدد جویان انجام دهند.

وی تاکید کرد: لازم نیست برای ثبت نام در سامانه هزینه ای پرداخت شود یا به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان و کارگزاری ها مراجعه کرد و افراد به صورت آنلاین و توسط تلفن همراه با انتخاب گزینه ثبت نام رایگان می توانند در سامانه ثبت نام کنند . در صورتی که افراد توانایی ثبت نام به صورت آنلاین ندارند؛ می توانند به کارگزاری ها مراجعه کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: متاسفانه تاکنون از تعداد هفتصد هزار نفر تنها دویست هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و تنها تا ۱۰ بهمن ماه فرصت برای ثبت نام وجود دارد. دریافت سود یکی از مزایای ثبت نام در سامانه سجام است. همچنین شرکت در مجمع انتخاب هیئت مدیره و مشاهده دارایی های خود از دیگر مزایای ثبت نام در سامانه سجام است.

وی در ادامه درمورد کاندید شدن در انتخابات هیئت مدیره شرکت سهام عدالت کرمانشاه گفت: افرادی که کارمند دولت نیستند و حداقل دارای مدرک لیسانس هستند وهمچنین رزومه قابل قبولی در حوزه سرمایه گذاری و انجام پروژه دارند؛ می توانند از طریق سامانه “ستان” مدارک خودرا بارگذاری کنند و کاندید شوند.

وی در پایان تاکید کرد: انتخاب هیئت مدیره خوب تاثیر مستقیم بر سرمایه سهامدارن دارد و سهام داران با دقت رزومه افراد کاندید شده را بخوانند؛ تحقیق کنند و در انتخابات هیئت مدیره شرکت نمایند.