به گزارش کردپرس وبه نقل از سلام پاوه متن این نامه اینچنین است: جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران   سلام علیکم   با احترام و آرزوی توفیق درخدمت به مردم در چهار چوب مسئولیت های اجتماعی و اخلاقی نهاد ریاست جمهوری به استحضار می رساند؛ آنچه […]

به گزارش کردپرس وبه نقل از سلام پاوه متن این نامه اینچنین است:

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران

 

سلام علیکم

 

با احترام و آرزوی توفیق درخدمت به مردم در چهار چوب مسئولیت های اجتماعی و اخلاقی نهاد ریاست جمهوری به استحضار می رساند؛ آنچه اینجانب را در قامت یک شهروند مطالبه گر اجتماعی و نه طلبکار جمعی مجاب به نوشتن نامه ای پاسخ طلبانه گرداند؛ ناتوانی جامعه مدنی و نمایندگان مردم در شورای شهر و شهرستان و مجلس شورای اسلامی در پیگیری منتهی به نتیجه ۱۲ ساله پروژه ۱۴ کیلومتری لوله گذاری ۵۰۰ میلی متری انتقال آب شرب شهر پاوه در قالب پروژه آبرسانی هانی کوان و عدم توانایی در پاسخگو نمودن مسئولان محلی واستانی این پروژه می باشد.

لذا با اذعان به اینکه نام “پاوه” را در اوراقی از تاریخ کهن تمدنی ایرانی یا برگه هایی از تاریخ انقلاب اسلامی شنیده اید و یا اینکه در تاریخ ثبت اموات ناشی از حوادث جاده ای و بررسی شهرستان های رکورد دار درصد بیکاری بالا و عدم توانایی در اشتغال زایی منتهی به پدیده کولبری و یادر بررسی علل یاس و وعده زدگی، ناشی از تکرار خلف وعده هایی مانند بازگشایی مرز شوشمی و بیمارستان و دستگاه سی تی اسکن و… شنیده اید، و یا حتی در مقام ریاست ستاد ملی کرونا کافی است به آمار شهرستان های رکور دار فوت ناشی از کرونا کشور مراجعه نمایید تا نظاره گر آمار فوت ۶۰ نفر در جمعیت ۶۰ هزار نفری شهرستان مرزی و محرومی باشید که از معدود شهرستان های وضعیت نارنجی شکننده و سنجش نا مطلوب آن در مقیاس کشوری است.

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران:

بدون شک حضرتعالی که حقوق دان و دانش آموخته علم احقاق حقوق عمومی و خصوصی می باشید به میزان تاثیر گذاری عمل خلف وعده و ترک فعل مسئولیت بر رنجش افکار و تضییع حقوق عمومی و نکوهش اخلاقی و دینی آن آشنا هستید و ضمن آگاهی تاریخی خود  میراث دار ریاست بر دولتی گشته اید؛ که تاریخ تمدن کهن ایرانی اسلامی آن گواهی بر توانمندی ایرانیان در تعادل بخشی به قدرت و کار آمدی به منظور اجرای بسیاری از طرح های ارزشمند عمران و آبادانی در حوزه رفاه و آسایش زندگی جمعی بشریت می باشد.

اکنون در گوشه ای از میراث سرزمینی این تمدن چندین هزار ساله شهرستانی نام آشنا در بحران های انسان ساز و طبیعی، مانند جنگ تحمیلی و زلزله و غیره خواسته ای بسیار اولیه برای تامین آب آشامیدنی از منابع زیر زمینی خدادادی خود، آنهم در فاصله ۱۴ کیلومتری و نه انتقال صدها کیلو متری آب خلیج فارس دارد. خواسته ای که  بر اثر تعلل در ایفای وعده های متمادی مسئولان مربوطه، به مطالبه ای کلی و رویا گونه شهروندی تبدیل شده است و می رود تا با توجه به تضییع حقوق عمومی جامعه بعد از دوازده سال به مطالبه ای اجتماعی و حقوقی از حضرتعالی تبدیل گردد.

لذا با اذعان به یاد آوری مطالب فوق به استحضار می رساند؛ که شهرستان پاوه پس از دوازده سال از افتتاح آغاز اجرای پروزه ۱۴ کیلومتری لوله گذاری انتقال آب هانی کوان در شبانه روز در قطعی ۱۰ ساعته آب شرب به سر می برد و با این وضعیت بحرانی کوید نوزده و بنا برصل ۱۲۲قانون اساسی؛ که “رییس‏ جمهور در حدود اختیارات‏ و وظایفی‏ که‏ به‏ موجب‏ قانون‏ اساسی‏ و یا قوانین‏ عادی‏ به‏ عهده‏ دارد در برابر ملت‏ و رهبر و مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ مسئول‏ است.”‏ چند پرسش و در خواست شهروندی را از نقش و منزلت اجرایی با لاترین مقام مسئول اجرای قانون اساسی دارم؛

۱-افکار عمومی در مقام مقایسه عملکرد وزارت خانه تحت نظر حضرتعالی در اجرای ابر پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان و یزد در فاصله کمتر از ۴ سال با چند صد کیلومتر حفاری تونل و مخازن آب شیرین کنی و غیره در برابر ۱۴ کیلومتر انتقال آب شیرین به شیوه لوله گذاری سنتی ۱۲ ساله بر آمده است و نتیجه این تطبیق عملکرد را مورد پرسش شهروندی قرار داده است.

۲- چرایی و چگونه کم آبی شهرستان محرومی که مقام اول بارش نزولات آسمانی در استان کرمانشاه را دارا می باشد و مبدا انتقال آب سامانه گرمسیری می باشد؛ که حضرتعالی در سال جاری افتتاح نموده و استاندار محترم دولت تدبیر و امید آن را از افتخارات نظام تلقی نموده اند. و همچنین نبود آب شرب در سیستم آب رسانی سنتی شهرستانی که محل عبور یکی از بزرگترین رودخانه های کشور با سرریزی آب معدنی چشمه بزرگ بل دربستر آن و روان شدن به کشور همسایه عراق می باشد مورد مطالبه شهروندی است.

۳-چرایی و چگونگی انتخاب پروژه آب رسانی هانی کوان با درصد آلودگی بالا از منظر پارامتر های شیمیای در رقابت با چشمه معدنی بل و احداث سد داریان بر روی رودخانه سیروان در شهرستان پاوه مورد سوال تحقیقی و کارشناسی است.

۴- انتخاب کمیته ای حقیقت یاب برای علت یابی تاخیر در اجرای پروژه آب رسانی هانی کوان مورد مطالبه عمومی مردمانی گشته است؛ که بر اثر وعده های تحقق نیافتنی افتتاحیه های چند ساله دچار پدیده شوم وعده زدگی در سطح جامعه گشته اند.

۵-شفافیت در میزان آلودگی و کیفیت آب هانی کوان در قبل از فیلتراسیون و بعد از تصفیه و قابل شرب بودن آن یک خواسته اولیه شهروندانی است؛ که چند ماه پیش شاهد مسمومیت ناشی از الودگی آب شرب هم شهروندان خود در شیخ صله اورامانات بوده اند.

۶-بدون شک هیچگونه خطا و سهل انگاری ناشی از شتابزدگی در جاری کردن آب در لوله هایی که بر اثر کم کاری مسئولان مربوطه، مهیای انتقال به موقع آب هانی کوان نگشته است پذیرفتنی نیست و در این مورد یقینا دادستان محترم ساعی و توانمند شهرستان پیگیر خواهند بود.

۷- پیشنهاد مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریالی بودجه در سال پایانی ردیف اختصاص یافته به این طرح با توجه به در دست احداث بودن مخازن اصلی این طرح خوش بینانه تلقی میگردد و مطالبه شهروندی در راستای افزایش آن در کمیسیون تلفیق و سازمان برنامه و بودجه کشوری می باشد.

بالاترین مقام مسئول محترم اجرایی کشور؛ در پایان با اذعان به اینکه سال پایان دولت ها، سال ارزیابی عملکرد ها بر مبنای مسئولت اجتماعی در برابر وجدان فردی و جمعی می باشد؛ از آن مقام محترم مسئول اجرای قانون اساسی استدعا دارد؛ که وضعیت بحران آبی شهرستان پاوه و وعده زدگی ناشی از خلف وعده مسئولین مربوطه را مورد توجه قرار داده، بلکه توسعه نیافتگی ناشی ازعدم توازن منطقه ای و کشوری شهرستان پاوه توجیه گر ناتوانی در به سر انجام رساندن ۱۲ ساله پروژه انتقال ۱۴ کیلومتری آب هانی کوان پاوه نگردد. زیرا افکار عمومی در وضعیت اقتصادی و معیشتی نامناسب و بحرانی ویروس کرونا از این به بعد هرگونه وعده بدون تحقق مسئولان در مورد انتقال آب هانی کوان را اهانت به شعور شهروندی خود دانسته و از آن مقام محترم خالصانه در خواست رسیدگی به این موضوع را دارند. امید که خدمتگزاران واقعی جامعه در دام پاسخگویی تاریخی به فکر رهایی از اخلاق مسئولیت زای اجتماعی و دینی خود نباشند.