آخرین اخبار

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری وزارت نفت در حوزه گاز و پتروشیمی کرمانشاه

دی ۲۸, ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری وزارت نفت در حوزه گاز و پتروشیمی کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه با اشاره به به تصمیم وزارت نفت برای سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری حوزه گاز و پتروشیمی استان گفت: این سرمایه گذاری معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان است و زمینه ایجاد ۱۰۰ هزار شغل را در استان فراهم خواهد کرد.

به گزارش کردپرس؛ هوشنگ بازوند در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان که با حضور دکتر نعمتی مشاور ارشد وزیر نفت برگزار شد؛ اظهار داشت: مهندس زنگنه فرزند برومند، دلسوز، غیور کرمانشاه در هیئت دولت است و منشاء بسیاری از خدمات و برکات برای استان در حوزه اقتصادی و همچنین در بحران زلزله و کرونا بوده‌اند که جای سپاس و تقدیر بسیار دارد.

وی افزود: سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری در حوزه گاز و پتروشیمی یک پروژه عظیم و بی‌سابقه در استان کرمانشاه و هدیه بسیار بزرگی از سوی دولت و مهندس زنگنه به مردم این منطقه است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: این طرح در واقع نوعی جبران آسیب های فراوان هشت سال جنگ در کرمانشاه از سوی دولت به نمایندگی از حاکمیت است. جبران توسعه نیافتگی‌ها برای کرمانشاهی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است که در طول ۸ سال جنگ در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

وی تاکید کرد: این ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در واقع معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان است و به راحتی می‌تواند ۱۰۰ هزار شغل در این استان ایجاد کند و بسترساز تحولی بزرگ باشد.

جذب ۱۱ درصد سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه صنعت و معدن

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: استان کرمانشاه ۱۱ درصد سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در حوزه صنعت و معدن کشور را جذب کرده و رتبه چهارم جذب سرمایه گذاری کشور است که یک موفقیت بسیار بزرگ برای حوزه اقتصادی و صنعت و معدن استان محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه یک جریان سیال است در ادامه عنوان کرد: سرمایه در جاهایی به ثمر می‌نشیند که شرایط برای آن فراهم باشد و اِلا به استان‌هایی که شرایط بهتری دارد؛ می‌رود. در این میان ضرورت دارد مدیران با پرهیز از فرصت‌سوزی و با حذف بوروکراسی‌های متداول در پی جذب سرمایه‌های جدید و ایجاد بسترها برای جهش در تولید و اشتغال استان باشد.

اثرات پژوهش‌ها باید در سفره مردم دیده شود

بازوند در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر کاربردی بودن پژوهش‌‌ها در استان اظهار داشت: مردم باید اثرات این پژوهش ها را در زندگی و اقتصاد و معیشت خویش ببیند و بتواند چالش های استان را شناسایی کرده و برای آن راهکار ارائه دهد.

وی تاکید کرد: پژوهش‌هایی که پس از مدتی راهی کتابخانه‌ها شوند، دردی از مردم را دوا نخواهند کرد.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیام تسلیت امام جمعه و استاندار کرمانشاه در پی شهادت مادر دوشهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×