حضور جوانان مخلص و متعهد اهل سنت در مسند قضاوت، خواسته اهل
سنت از رئیس دستگاه قضا است
حضور جوانان مخلص و متعهد اهل سنت در مسند قضاوت، خواسته اهل سنت از رئیس دستگاه قضا است
  • فرنیوز 1
  • 28 دی 1399
  • ۰

به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری صبح روز جمعه، ۱۹دی‌ماه ۹۹، در دیدار با ریاست محترم قوه قضائیه در مسجد قباء پاوه با استقبال گرم از سفر آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به شهرستان پاوه، اظهار کرد: خداوند عظیم‌الشأن را شاکرم که در این روز مبارک جمعه، روز حج‌المساکین و عید مؤمنان، مهمان ارجمندی از اولاد رسول خدا مهمان دیار ما شده است.

وی با اشاره به توصیه‌ خاتم پیامبران (ص) در خصوص اهیمت وحدت در جامعه مسلمانان و پیروی عملی بنیانگذار راحل جمهوی اسلامی از آن توصیه رسول‌الله(ص)، گفت: به روح حضرت خاتم انبیاء (ص) درود می‌فرستم که جمعه و جماعت و تجمع و وحدت را وسیله عزت و پیروزی ما معرفی کرده است. و عرض تحیت دارم به روح بنیان‌گذار جمهوری اسلامی امام بزرگوار(ره) که در ۱۰ خرداد ۱۳۶۰ به جمعی از نخبگان پاوه فرمودند «مصلحت ما مصلحت شما و مصلحت شما مصلحت ماست».

امام جمعه پاوه با یادآوری فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سفر پرخیر و برکت ایشان به پاوه در سال ۹۰، خاطر نشان کرد: از درگاه خداوند منان عزت هر چه بیشتر و سلامتی را برای مقام معظم رهبری خواهانم که در سفر مهرماه ۹۰ به مردم ما فرمودند: «حالا من پاوه را که مرکزیت داشت و اساس کار پاوه بود، ذکر می‌کنم، والا شهرستان آن روز که شامل روانسر و جوانرود و ثلاث باباجانی و بقیۀ مناطق کوچک بود، همه در این حرکت عظیم شرکت داشتند. البته پاوه محور و مرکز بود. دین‌داری از خصوصیات این مردم بود و امروز هم هست».

وی با گرامی‌داشت یاد شهدای انقلاب و دفاع مقدس، بویژه شهدای گلگون کفن استان کرمانشاه و شهدای اورامانات به سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: جا دارد یاد سید شهدای عصر حاضر، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به صورت ویژه گرامی بداریم.

ماموستا قادری با ابراز خرسندی از سفر ریاست محترم قوه قضائیه و همراهان به شهرستان پاوه خطاب به ایشان افزود: از طرف خود و مردم شریف پاوه و اورامانات و اعزه علما، اعضای محترم شورای تأمین، فرهنگیان و بازاریان و خانواده عزیز شهدا و ایثارگران به مهمانان عزیز خصوصاً حضرت آیت‌الله رئیسی خیرمقدم و خوش‌آمد گفته و عرض می‌کنم از اینکه در میان شهرستان‌های استان، پاوه را برای حضور انتخاب کردید، ممنون و سپاسگزاریم.

 وی با گرامی‌داشت یاد رئیس فقید اسبق قوه قضائیه و یادآوری سفر حضرت آیت‌الله یزدی به پاوه در سال ۷۰ گفت: جناب آیت‌الله رئیسی، قاضی‌القضات بزرگوار؛ از اینکه قدم رنجه فرموده‌اید و به شهر و دیار ما تشریف آورده‌اید، بی‌نهایت سپاسگزار بزرگواری شما هستیم؛ پاوه به خود می‌بالد برای دومین بار رئیس محترم قوه به اینجا تشریف‌فرما شده‌اند؛ یک‌بار حضرت آیت‌الله یزدی (رحمه الله علیه) در سال ۷۰ و اکنون نیز میزبان حضرتعالی هستیم؛ سفر آیت‌الله یزدی منشاء خیر برای منطقه شد و امیدواریم سفر حضرتعالی هم همراه با خیر و برکت برای شهرستان باشد.

 امام جمعه پاوه با تمجید از حضرت آیت‌الله علما، امام جمعه کرمانشاه به خدمات استاندار کرمانشاه در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: شهادت می‌دهم جناب آقای مهندس بازوند، در ایام زلزله و سیل و کرونا و سایر امور از هیچ تلاشی برای حل مشکلات و کاستن از آلام مردم نجیب استان کرمانشاه دریغ نداشته‌اند و خدمات ایشان در این سال‌ها، به‌حق شایسته تقدیر است.

 وی به خدمات رئیس کل دادگستری استان هم اشاره و خاطر نشان کرد: در زمان معارفه رئیس‌ کل محترم دادگستری استان، جناب آقای دکتر توسلی‌زاده، در حضور جناب مستطاب آقای اژه‌ای عرض کردم، جناب آقای توسلی زاده فردی متدین، پاک، مخلص و انقلابی هستند و امروز نیز همان نظر را داشته و توقع بزرگواری ریاست محترم قوه قضائیه نسبت به ایشان و سایر قضات محترم را دارم.

ماموستا قادری ضمن تقدیر از حضور سایر همراهان آیت‌الله رئیسی، از جمله سرداران بزرگوار سردار عظیمی و سردار ریحانی و سردار فیض‌اللهی، از خدمات سخنگوی قوه قضائیه در زمان تصدی این مسئولیت مهم تقدیر و تأکید کرد: از حضور جناب آقای اسماعیلی در این جلسه بابرکت، سپاسگزار هستیم؛ ایشان به عنوان یک سخنگوی آگاه همیشه از مواضع قوه قضائیه دفاع می‌کنند که این امر شایسته تقدیر است.

وی به خدمات حضرت آیت‌الله رئیسی به مردم سراسر کشور، از زمان تصدی مسئولیت قوه قضائیه تاکنون اشاره کرد و گفت: از روزی که حضرت آیت‌الله رئیسی در مقام ریاست قوه قضائیه منصوب شده‌اند، در ۱۹ سفری که به استان‌ها و شهرهای مختلف کشور داشته‌اند از هر حیث به مردم شریف و متدین ایران امید داده‌اند که این امر مایه مباهات است.

امام جمعه پاوه به بخشی از خدمات ماندگار آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات دوراندیشانه آیت‌الله رئیسی، ابلاغ سند بسیار مهم تحول قضایی است که این اقدام ماندگار، به نوعی در امتداد گام دوم انقلاب و مباحث مطرح در این مبحث توسط مقام معظم رهبری است که امیدواریم با این تدابیر و تدابیر مشابه، شاهد تحولات مهمی در ابتدای دهه پنجم عمر انقلاب اسلامی باشیم.

وی به خدمات جامعه اهل سنت، بویژه مردم اهل سنت استان کرمانشاه در ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی به کشور اشاره و خاطر نشان کرد: در کنار ۱۵۰۰ شهیدی که تقدیم انقلاب نموده‌ایم، همواره در تمامی جریانات انقلاب اسلامی سرباز نظام بوده‌ایم و با لحاظ این اخلاص، توقع داریم سفر رئیس محترم قوه قضائیه به استان منشأ خیر و برکت باشد.

ماموستا قادری به برخی خواسته‌های به‌حق مردم از رئیس دستگاه قضا اشاره کرد و خطاب به آیت‌الله رئیسی گفت: مردم ما خواسته‌های به‌حقی دارند که توقع داریم به سرانجام برسند؛ خواسته اول، خواسته فرهنگی است؛ امروز دشمنان ما به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند با جمهوری اسلامی مبارزه مسلحانه کنند و لذا رو به جنگ فرهنگی آورده‌اند؛ می‌طلبد عزیزان همکار حضرتعالی در قوه قضائیه برنامه‌هایی فرهنگی در دستور کار قرار دهند تا در کنار کار قضایی شاهد کار فرهنگی هم باشیم.

وی افزود: خواسته بعدی ما، مطالبات اقتصادی است که اهم آنها کمک به بهبود معیشت مردم، سامان دادن قانونی و شرعی به وضع کوله‌بری و مبادلات مرزی و تکمیل فرآیند رفت و آمد در مرز مسافری شوشمی با اقلیم کردستان عراق است که ۹۰ درصد آن تکمیل شده و امیدواریم این سفر مکمل باقیمانده آن باشد.

امام جمعه پاوه تأکید کرد: خواسته بعدی که خواسته عمومی مردم اهل سنت است خواسته‌ای قضایی است؛ مردم ما و بویژه جوانان اهل سنت انتظار دارند که حضرتعالی دستور فرمایید تعدادی از جوانان مخلص و متعهد اهل سنت در مسند قضاوت حضور پیدا کنند.

وی در پایان به قدرشناسی مردم اشاره کرد و گفت: ما قدرشناس هستیم و قطعاً فراموش نخواهیم کرد به امید حق تاکنون مردم ما همراه نظام بوده‌اند و در آینده نیز ان شاء الله پاسدار انقلاب اسلامی و رهبری عظیم‌الشأن نظام خواهیم بود.


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط
اعلام جرم دانمارک علیه سه عضو گروهک تروریستی الاحوازیه/
درخواست چین و روسیه برای توقف فوری گسترش ناتو/ ادعای کنگره آمریکا
درباره احتمال انتقال نفت ایران به کره شمالی/ پذیرش پیشنهاد اردوغان
برای میانجیگری بین کی‌یف و مسکو
16 بهمن 1400

کیوسک بین الملل تابناک: اعلام جرم دانمارک علیه سه عضو گروهک تروریستی الاحوازیه، درخواست چین و روسیه ...

ادامه مطلب