یک آرایشگاه زنانه درکرمانشاه به علت دخالت در امور پزشکی و بی توجهی به اصول بهداشتی پلمب شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این  آرایشگاه در یکی از محله‌های کرمانشاه به دلیل دخالت در امور پزشکی […]

یک آرایشگاه زنانه درکرمانشاه به علت دخالت در امور پزشکی و بی توجهی به اصول بهداشتی پلمب شد.

پلمپ آرایشگاه زنانه متخلف در کرمانشاهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ،رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این  آرایشگاه در یکی از محله‌های کرمانشاه به دلیل دخالت در امور پزشکی و اقداماتی همچون انواع اعمال جراحی بر روی پوست، برداشتن غده‌های چربی، بوتاکس و حذف چروک پیشانی پلمب شد.
وی افزود: دستگاه‌های غیر مجاز این واحد متخلف توقیف و پرونده برای طی کردن مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

رحیمی با بیان اینکه صورت عضو مهمی از بدن انسان است که شریان‌ها و عصب‌های زیادی  دارد گفت: بار‌ها مشاهده شده که با تزریق غیر اصولی ژل و بوتاکس و یا اعمال دیگر و برخورد سوزن با این شریان‌های مهم اطراف آن دچار مردگی بافت  و یا در برخی موارد وارد شدن آسیب‌های جدی به اعصاب بینایی و کور شدن کامل فرد شده است.  

رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: از طرفی در این مکان‌ها به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی امکان ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی از قبیل هپاتیت و ایدز وجود دارد.

دکتر رحیمی گفت: شهروندان در صورت نیاز به دریافت خدماتی از این دست حتما به پزشک متخصص  مراجعه کنند تا در شرایط کاملا ایمن و بهداشتی به درمان بپردازند.

وی از همشهریان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را با شماره تلفن ۳۴۲۷۸۵۴۱ بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو اطلاع دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عاشقانه‌های شاعران معاصر کُرد در مجموعه «تو نیستی و منگاهی»