ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دخالت آرایشگاه ها در امور پزشکی را به هر نحوی ممنوع و تخلف دانست. دکتر کیومرث رحیمی با اشاره به پلمب یک آرایشگاه زنانه در کرمانشاه به علت دخالت در امور پزشکی و بی توجهی به اصول بهداشتی، گفت: […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دخالت آرایشگاه ها در امور پزشکی را به هر نحوی ممنوع و تخلف دانست.

دکتر کیومرث رحیمی با اشاره به پلمب یک آرایشگاه زنانه در کرمانشاه به علت دخالت در امور پزشکی و بی توجهی به اصول بهداشتی، گفت: این  آرایشگاه در یکی از محله‌های کرمانشاه به دلیل دخالت در امور پزشکی و اقداماتی همچون انواع اعمال جراحی بر روی پوست، برداشتن غده‌های چربی، بوتاکس و حذف چروک پیشانی برای مراجعین آقا و خانم پلمب شد.

وی افزود: دستگاه‌های غیر مجاز این واحد متخلف توقیف و پرونده برای طی کردن مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: صورت عضو مهمی از بدن انسان است که شریان‌ها و عصب‌های زیادی  دارد و بارها مشاهده شده که با تزریق غیر اصولی ژل و بوتاکس و یا اعمال دیگر و برخورد سوزن با این شریان‌های مهم اطراف آن دچار مردگی بافت  و یا در برخی موارد وارد شدن آسیب‌های جدی به اعصاب بینایی و کور شدن کامل فرد شده است. 

وی تصریح کرد: از طرفی در این مکان‌ها به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی امکان ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی از قبیل هپاتیت و ایدز وجود دارد.

این مسئول از همه افراد خواست تا درصورت نیاز به دریافت خدمات پزشکی حتما به پزشک متخصص  مراجعه کرده تا در شرایط کاملا ایمن و بهداشتی تحت درمان قرار گیرند.

وی افزود: همچنین از همه افراد درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را با شماره تلفن ۳۴۲۷۸۵۴۱ بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو اطلاع دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش ۱۴ درصدی تولید برق در نیروگاه اسلام آباد غرب

انتهای پیام